Salomon Kalou nie dla Derby County

Instagram

Salomon Kalou był naszym najlepszym strzelcem zeszłego sezonu i zostaje w Berlinie – powiedział magazynowi kicker dyrektor sportowy Herthy, Michael Preetz. O tym, że Frank Lampard był zainteresowany sprowadzeniem swojego byłego kolegi z Chelsea media informowały od dłuższego czasu.

Frank Lampard i Salomon Kalou byli klubowymi kolegami w latach 2006 – 2012. Iworyjczyk strzelił dla The Blues 60 goli, wygrał z nimi Premier League, 4 Puchary Anglii oraz Puchar Ligi Mistrzów w 2012 roku. Hertha Berlin rzeczywiście miała z bocznego pomocnika – mogącego występować również w ataku – sporo pożytku. W 31 spotkaniach skompletował 12 trafień i trzy asysty.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Zawodnik będzie mógł opuścić Herthę tylko w przypadku, gdy zainteresowany klub będzie w stanie zapłacić dwucyfrową kwotę, zgodnie ze słowami Michaela Preetza, który dodaje: Mamy plany związane z tym zawodnikiem. Z całym szacunkiem do Derby County oraz mającego ochotę na nowe wyzwania Kalou, nie odejdzie on do drugiej ligi angielskiej. Ich znajomość z czasów gry w Chelsea nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia. Magazyn kicker przypomina, że w karierze Salomon Kalou odrzucał już lukratywne oferty płynące z Chin.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.