Sa Pinto: Pokazaliśmy dobrą mentalność

Ricardo Sa Pinto / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legia Warszawa wymęczyła zwycięstwo z Wisłą Płock (1:0). Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył niezawodny w takich momentach Artur Jędrzejczyk.

– Myślę, że w pierwszej połowie byliśmy bardzo silni i zdecydowani. Odpowiednio blokowaliśmy akcje rywali. Nie pozwoliliśmy rywalom grać tak, jakby chcieli. Byliśmy również mocni w wygrywaniu drugich piłek. Zasłużyliśmy na bramkę w pierwszej połowie – powiedział Ricardo Sa Pinto.

Mistrz Polski stworzył kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki, ale kibice musieli poczekać aż do 65. minuty, by cieszyć się z prowadzenia. – W przerwie powiedziałem piłkarzom, że potrzebujemy tylko gola, nie traćmy koncentracji i grajmy swoje. W drugiej połowie pokazaliśmy dobrą mentalność. Kreowaliśmy akcje i ostatecznie zdobyliśmy bramkę po stałym fragmencie gry, choć w mojej opinii mogliśmy strzelić gola już wcześniej. Cenię swój zespół za walkę i zaangażowanie – tłumaczył Portugalczyk.

Sporym zaskoczeniem był wybór prawego obrońcy. Ricardo Sa Pinto w przerwie zimowe postanowił przesunąć na tę pozycję Michała Kucharczyka. – Michał Kucharczyk może grać na dwóch pozycjach. Michał grał dziś przeciwko Merebaszwiliemu, co nie było łatwym zadaniem. Kucharczyk spisał się dobrze, choć czasem zdarzały mu się trudności, co jest normalne. Mam obecnie wiele możliwość w formacjach ofensywnych. Zobaczymy jakie będą wybory w najbliższym spotkaniu – zakończył szkoleniowiec.

źródło: legia.com / własne

Przejdź do paska narzędzi