Sa Pinto: Oczekuję więcej od swoich zawodników, jeśli chodzi operowanie piłką

Ricardo Sa Pinto / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W niedzielne popołudnie Legia Warszawa wywiozła trzy punkty z Lubina pokonując rywali po bramce rekonwalescenta Williama Remy’ego (1:0). – Uważam, że nasze zwycięstwo jest zasłużone – mówił po ligowej potyczce Ricardo Sa Pinto.

– Uważam, że nasze zwycięstwo jest zasłużone, ale mogliśmy i powinniśmy wygrać zdecydowanie wyżej. Dobrze funkcjonowała nasza defensywa, która odcięła od podań zawodników Zagłębia. Oczekuję więcej od swoich zawodników, jeśli chodzi operowanie piłką – stwierdził na konferencji portugalski szkoleniowiec.

Ricardo Sa Pinto nieco zaskoczył fanów z Warszawy, kiedy zdecydował się wystawić w ataku od pierwszych minut Sandro Kulenovicia, który zastąpił Carlitosa. – Carlitos miał w tygodniu problemy ze stopą. Szukałem optymalnego rozwiązania, aby pomóc drużynie. Gdy Carlitos pojawił się na boisku, zaprezentował się z dobrej strony. Jestem dumny, że zagraliśmy z kilkoma nastolatkami w składzie. To bardzo dobra sytuacja dla klubu – tłumaczył Sa Pinto. – Jestem zadowolony z występu Sandro Kulenovicia – chwalił swojego zawodnika.

Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzjami na boisko wrócili również – William Remy, Chris Philipps oraz Kasper Hamalainen. – Jeśli chodzi o Williama Remy’ego – wrócił do składu po długiej kontuzji. Wrócił również Kasper Hamalainen oraz Chris Philipps. Pracujemy, aby wszyscy zawodnicy byli przydatni w jak największym stopniu.

źródło: legia.com / własne