Runjaić: Był to otwarty, wyrównany mecz

Kosta Runjaić

Kosta Runjaić / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W niedzielę Pogoń Szczecin pokonała Legię Warszawa 2:0 przy Łazienkowskiej. Tym samym trwa kryzys legionistów, a “Portowcy” zostają w walce o ligowe podium.

Przyjezdni byli zdecydowanie konkretniejsi pod bramką rywali. Najpierw wyszli na prowadzenie tuż przed przerwą za sprawą trafienia Luki Zahovicia, a potem wynik podwyższył Rafał Kurzawa po składnej akcji.

Wiedzieliśmy, że musimy tutaj pokazać się z jak najlepszej strony, jak najlepiej funkcjonować na boisku. Myślę, że udało nam się to przez cały mecz. Zaczęliśmy dobrze, ale i Legia w okolicach 20-25 pokazała klasę i dobre akcje. Był to otwarty, wyrównany mecz. W odpowiednim momencie udało nam się strzelić pierwszą, a następnie drugą bramkę. Wiedząc, że Legia jest w kryzysie, mieliśmy świadomość, że po 0:2 nogi i głowa rywali będą cięższe. Mimo tego muszę przyznać, że nawet przy tej dwubramkowej stracie Legia szukała swojej okazji, szans do zdobycia gola. Chcę powiedzieć, że chłopcy z Legii pokazali dziś charakter. Zawsze jest łatwo oceniać z zewnątrz. My natomiast pokazaliśmy się dziś z dobrej strony, walczyliśmy, choć lepiej powinniśmy finalizować nasze kontrataki. Bramką na 3:0 zamknęlibyśmy spotkanie, natomiast tak mecz do samego końca był trzymający w napięciu. Gratuluję zespołowi. Przed nami jeszcze jeden mecz przed przerwą na kadrę. Musimy teraz dobrze się do niego przygotować – podsumował po spotkaniu szkoleniowiec Pogoni – Kosta Runjaić.

Źródło: Pogoń Szczecin