Rummenigge przyznał się do złego wyboru trenera

sportbild.bild.de

Karl-Heinz Rummenigge przyznał się w wywiadzie, którego udzielił gazecie TZ, do swojego największe błędu w trakcie pracy w Bayernie Monachium. Jego zdaniem, było nim zatrudnienie niewłaściwego szkoleniowca. Mowa tu o Jurgenie Klinsmannie.

Kariera Karla-Heinza Rummenigge była udana. Jako piłkarz dwukrotnie zdobył Złotą Piłkę przyznawaną przez francuską gazetę France Football. Grając w reprezentacji Niemiec dwukrotnie zdobył srebrny medal mistrzostw świata, wygrał też mistrzostwa Europy w 1980. Barwy Bayernu Monachium reprezentował przez większość swojej kariery – od 1974 do 1984 roku. Następne 5 lat kariery piłkarskiej spędził w Interze Mediolan oraz w Szwajcarskim FC Servette. Po zakończeniu przygody z futbolem jako piłkarz, wrócił jednak do Monachium.

Od roku 1991 do 2002 pełnił w Bayernie Monachium funkcję wiceprezesa. Wtedy właśnie objął funkcję prezesa zarządu aktualnego mistrza Niemiec i piastuje to stanowisko aż do dziś. W tym roku mija więc 30 lat jego pracy jako działacza w monachijskim klubie. W wywiadzie dla gazety TZ, Rummenigge przyznał się do największego błędu, który popełnił.

Było nim zatrudnienie Jurgena Klinsmanna w sezonie 2008/2009. Bayern zatrudnił go po dwuletniej przygodzie z kadrą Niemiec. Klinsmann zdobył brązowy medal Mundialu 2006, ulegając w półfinale Włochom – późniejszym mistrzom świata. Szkoleniowiec najwidoczniej nie uznał tego za sukces, gdyż po turnieju podał się do dymisji. Dwa lata później przyjął ofertę Bayernu, jednak nie była to długa przygoda – trwała zaledwie 10 miesięcy. Prezes Bayernu zdiagnozował problem Klinsmanna w udzielonym wywiadzie:

– Zatrudnienie Klinsmanna było moim największym błędem. Niestety, nie pasował do Bayernu pod względem kultury klubowej oraz filozofii.

– Nie był trenerem w ścisłym tego słowa znaczeniu, raczej kimś w roli kierownika projektu. Zabrał ze sobą własnego asystenta, to był jego duży problem.

– W tamtym czasie powinniśmy zapewnić mu czołowego niemieckiego szkoleniowca. Uważam jednak, że trzeba popełniać błędy, aby się na nich uczyć. Nie należy ich tylko powtarzać. (tłumaczenie – meczyki.pl)

O naturze Klinsmanna przekonał się nie tylko Rummenigge i prezes Niemieckiego Związku Piłki Nożnej. Właściciel Herthy Berlin rok temu przeżył zaskoczenie, kiedy niemiecki trener porzucił klub ze stolicy, chociaż miał być twarzą projektu.

źródło: tz.de

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *