Ruch wygrywa w Łęcznej!

poznan.sport.pl

Końcówka ligi polskiej nabiera rumieńców. Ruch Chorzów wygrał 1:0 z Górnikiem Łęczna po kapitalnym uderzeniu Grzegorza Kuświka. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Waldemara Fornalika są coraz bliżsi utrzymania w Ekstraklasie.

Do spotkania przy Al. Jana Pawła II gospodarze podchodzili po słabej serii spotkań u siebie, podczas których w ostatnich pięciu meczach zdobyli na własnym terenie zdobyli tylko 2 punkty, z kolei Chorzowianie na wyjazdach radzili sobie bardzo dobrze – 9 punktów na 15 możliwych.

Pierwszą dogodną okazję miał Zieńczuk, ale strzał pomocnika Ruchu został zatrzymany przez Szmatiuka. Chwilę potem gospodarze mogli przeprowadzić skuteczną kontrę, lecz podanie Nowaka nie znalazło adresata i akcja spaliła na panewce.

Do końca pierwszej połowy żadna z ekip nie zagroziła poważnie swojemu przeciwnikowi i na przerwę schodzili z bezbramkowym remisem.

W drugiej odsłonie gry “Niebiescy” szybko objęli prowadzenie! Grzegorz Kuświk był kompletnie niepilnowany przy narożniku pola karnego i huknął potężnie na bramkę Prusaka. Golkiper Łęcznej był w tej sytuacji bez szans i od 52. minuty zawodnicy Fornalika prowadzili 1:0.

Górnik po stracie bramki próbował atakować, ale robił to niemrawo. Ich gra była do bólu przewidywalna i goście nie mieli większych problemów, żeby usuwać zagrożenie z okolic pola karnego. Jedyną dobrą okazją dla Górnika Łęczna była sytuacja Tańczyka, który został sam w polu karnym, ale za długo zbierał się do oddawania strzału i jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońców Ruchu Chorzów.

Dzięki wygranej Ruch Chorzów awansował na 2. miejsce w tabeli play-offów grupy spadkowej z dorobkiem 27 punktów, natomiast ekipa Jurija Szatałowa plasuje się na 4 miejscu tracąc do Chorzowian 3 oczka.

Górnik Łęczna 0-1 Ruch Chorzów, godz: 15:30, 30/05/2015 r.

52′ G. Kuświk

Górnik Łęczna: Prusak – Bielak, Bożić, Szmatiuk, Mraz – Pruchnik (Rudik 88′), Nikitović – Sasin (Josu 58′), Nowak, Cernych – Hasani (Tanchyk 70′).

Ruch Chorzów: Putnocky – Konczkowski, Helik, Grodzicki, Kowalski (E. Visnakovs 88′) – Surma, Babiarz, Zieńczuk, Starzyński, Oleksy – Kuświk (M. Efir 90′).