Ruch Chorzów zwycięża ze Śląskiem

Piotr De Bever (Piłkarski Świat)

W kończącym 23. kolejkę Lotto Ekstraklasy spotkaniu, przy ulicy Cichej Ruch Chorzów zmierzył się  ze Śląskiem Wrocław. Przed tygodniem podopieczni Waldemara Fornalika niespodziewanie pokonali na wyjeździe mistrza Polski, Legię Warszawa.

W poniedziałkowy wieczór oglądaliśmy ciekawe spotkanie, obfitujące w sytuacje bramkowe. Lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy dość szybko objęli prowadzenie. Pomocnik Ruchu, Patryk Lipski z głębi pola fantastyczną piłkę posłał do wychodzącego sam na sam z golkiperem Miłosza Przybeckiego i na tablicy wyników mieliśmy (1:0). Dla byłego gracza Polonii Warszawa to dopiero pierwsze trafienie w obecnym sezonie. W przerwie doszło do zmiany arbitrów, ponieważ Bartosz Frankowski doznał kontuzji, a w jego miejsce pojawił się Robert Marciniak. Popularni Niebiescy w 71. minucie podwyższyli wynik na 2:0. Z jedenastu metrów pewnie strzelił stoper Rafał Grodzicki.

Ruch Chorzów – Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)
Przybecki 8′, Grodzicki 71′

Ruch: Hrdlicka – Kowalczyk, Grodzicki, Helik, Koj (Oleksy) – Surma – Przybecki, Urbańczyk, Lipski, Moneta (E. Visņakovs) – Niezgoda (Arak)

Śląsk: Pawełek – Dankowski, Celeban, Kokoszka, Pawelec – Roman, Madej, Kovačević, Pich (73. Engels) – Morioka (Alvarinho) – Biliński (69. Zwoliński)

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)