Ruch Chorzów 1:2 Jagiellonia Białystok. Goście zażegnali kryzys

Jagiellonia Białystok pokonała dziś na wyjeździe Ruch Chorzów 2:1. Dla podopiecznych Michała Probierza jest to już dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie.

Pierwszą bramkę zdobył dla gości Fiodor Cernych, pokonując w 35. minucie spotkania bramkarza Ruchu Chorzów, Libora Hrdlickę.

Kilka minut później Konstantin Vassiljev podwyższył prowadzenie na 2:0. Dla reprezentanta Estonii jest to już 8. gol w tegorocznych rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy.

W samej końcówce wynik spotkania ustalił  z rzutu karnego Piotr Ćwielong.

Po dzisiejszym spotkaniu Jagiellonia Białystok wskoczyła na fotel lidera, natomiast Ruch Chorzów nie poprawił swojej pozycji i nadal znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Ruch Chorzów 1:2 Jagiellonia Białystok (0:2)

0:1 35′ Cernych

0:2 44′ Vassiljev

1:2 90′ Ćwielong

Ruch Chorzów: Hrdlicka, Konczkowski, Helik, Kowalczyk, Pazio – Surma (80′ Nowak), Urbańczyk – Ćwielong, Lipski, Moneta (58′ Przybecki) – Niezgoda (46′ Arak)

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Grzyb, Runje, Guti, Straus – Frankowski, Góralski, Romańczuk, Chomczenowski (68′ Świderski) – Vassiljev (85′ Górski), Cernych (90′ Mystkowski)

Sędzia główny: Krzysztof Jakubik