Rozpędzony Lyon demoluje Marsylię w hicie kolejki

Les Transferts

Zwycięstwo nad Manchesterem City dodała animuszu drużynie Olympique’u Lyon. W starciu przeciwko Marsylii, piłkarze Bruna Génésia wygrali 4:2.

Jeden z największych klasyków XXI. wieku francuskiej Ligue 1 – Lyon kontra Marsylia – jak zwykle wzbudził wiele emocji, choć początek wcale nie napawał optymizmem!

Szczególnie zła pod względem widowiska była pierwsza połowa. Dopiero bramka Houssema Aouara w 28.minucie była w stanie zbudzić nieco ospałych widzów. Lyon fantastycznie przeprowadził bramkową akcję środkiem pola. Duża w tym zasługa Diopa i Traoré, którzy otworzyli drogę do strzału koledze z zespołu. Kilkanaście minut później doszło do bardzo prostej straty blisko bramki Lyonu. Nieporadność została brutalnia skontrowana, ponieważ piłka natychmiast została posłana do Floriana Thauvina, a ten wykończył to tak jak przystało na najlepszego strzelca w dotychczasowych rozgrywkach.

Niesamowite podanie NDombele i gol Traoré

Druga połowa rozpoczęła się od ponownego objęcia prowadzenia przez gospodarzy i była początkiem bardzo dobrego widowiska. Bertrand Traoré znakomicie przyjął wspaniałe dośrodkowanie Tanguy’a NDombelego z głębi pola, zwiódł obrońcę i przymierzył w dolny róg bramki. W 60.minucie Lyon wyprowadził cios nokautujący. Ponownie wchodzący z prawego skrzydła Traoré czarował w polu karnym. Tym razem wymienił się piłką z Nabilem Fekirem i dopiero uderzył. Piłka po drodze odbiła się od nóg Luiza Gustavo, co pozbawiło szans na obronę bramkarza Marsylii. Kwadrans później Traoré wywalczył rzut karny, a jedenastkę na gola zamienił Nabil Fekir. Emocje na Groupama Arena drastycznie spadły. Dochodzący do siebie Marsylczycy zdołali strzelić drugą bramkę, jednak było to zdecydowanie za mało. Idealnym podsumowaniem występu Marsylii była otrzymana chwilę później czerwona kartka przez Duje Ćaleta-Car. Obrońca gości był zmuszony do brutalnego przerwania akcji, ponieważ Bertrand Traoré pędził z prędkością dźwięku do bramki rywali. Marsylia na kolanach!

Olympique Lyon – Olympique Marsylia 4:2 (1:1)
1:0 – Houssem Aouar (28.)
1:1 – Florian Thauvin (39.)
2:1 – Bertrand Traoré (51.)
3:1 – Bertrand Traoré (60.)
4:1 – Nabil Fekir (rzut karny, 74.)
4:2 – Clinton N’Jie (81.)