Rośnie zaintesowanie Simonsem. Problem dla Barcelony

rbleipzig.com

Nadal nie jest pewne, gdzie w następnym sezonie zagra Xavi Simons.

Potencjalny ruch transferowy Simonsa

Xavi Simons jest na celowniku kilku znaczących drużyn. Jego talent i wszechstronność na boisku sprawiają, że stał się on pożądanym zawodnikiem na letnim rynku transferowym. FC Barcelona, która od dawna interesuje się rozwojem Simonsa, mogła stracić przewagę, gdyż zainteresowanie jego osobą wyrażają również inne kluby.

Wśród nich szczególnie aktywny okazuje się Bayern Monachium, dla którego dyrektor sportowy Max Eberl, intensywnie pracuje nad sprowadzeniem Simonsa.

Klub z Katalonii znajduje się w trudnej sytuacji, gdyż musi teraz mierzyć się z intensyfikacją działań ze strony Bayernu Monachium oraz innych klubów zainteresowanych Simons’em. Ta zwiększona konkurencja może skutkować podniesieniem stawek oraz koniecznością przeformułowania strategii negocjacyjnej przez Barcelonę.

Decyzji Simonsa spodziewać się możemy po zakończeniu EURO 2024. Holender miniony sezon spędził na wypożyczeniu z Paris Saint-Germain do RB Lipsk. Wciąż w swoich szeregach widzą go te dwa kluby. Natomiast przejście do Barcelony byłoby dla niego powrotem do “Blaugrany”, gdzie grał w drużynach młodzieżowych.

Źródło: Fabrizio RomanoDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.