Rośnie frustracja De Laurentiisa. Pozwoli gwiazdom na opuszczenie Napoli

De Laurentis

Zdj. Twitter/Napoli

Sezon 2023/24 przebiega zdecydowanie poniżej oczekiwań w Neapolu.

W obliczu narastających trudności i spadku formy, Napoli stoi na krawędzi znaczących zmian w swoim składzie. Prezes klubu, Aurelio De Laurentiis, wyraził swoje niezadowolenie, które może prowadzić do istotnych decyzji transferowych już tego lata.

Kryzys formy Napoli – zmiany na horyzoncie

Napoli, broniące tytułu mistrzów Serie A, przeżywa jeden z najgorszych sezonów w ostatnich latach. Zdobyte tylko 49 punktów w 33 meczach stawiają zespół w ryzykownej sytuacji, daleko od oczekiwań i szans na europejskie puchary. Strata z Empoli w ostatnim meczu ligowym tylko pogłębiła kryzys, ujawniając głębokie problemy wewnątrz klubu.

Prezes De Laurentiis jest widocznie sfrustrowany obecną sytuacją. Jak podaje “La Gazzetta dello Sport”, wszyscy niezadowoleni zawodnicy, w tym gwiazdy takie jak Khvicha Kvaratskhelia czy Giovanni Di Lorenzo, będą mogli opuścić klub po zakończeniu sezonu, o ile napłyną odpowiednie oferty.

Przyszłość gwiazd Napoli niepewna

Zawodnicy tacy jak Kvaratskhelia, Stanislav Lobotka, a także kapitan Di Lorenzo mogą nie być już częścią projektu Napoli, jeżeli zdecydują, że ich przyszłość leży poza Stadio Maradona. Sytuacja ta dotyczy również Victora Osimhena, którego klauzula wykupu wynosi od 120 do 130 milionów euro, a klub jest przygotowany na jego odejście od kilku miesięcy.

Długie negocjacje dotyczące przedłużenia kontraktu z Osimhenem w pierwszej części sezonu, jak donosi gazeta, podzieliły szatnię, co dodatkowo komplikuje sytuację w klubie. Prezes De Laurentiis wydaje się być zdeterminowany, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości, co może oznaczać koniec pewnej ery w Napoli.

Zobacz również: Szymański następcą Zielińskiego? Transfer do Włoch coraz bliżej

Źródło: La Gazzetta dello Sport/Football ItaliaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.