
Rosja podjęła decyzję ws. przyszłości w UEFA
Rosjanie rozważali opuszczenie struktur UEFA.
Rosyjski związek jest zawieszony w prawach członkowskich FIFA i UEFA. Stało się tak po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę w lutym 2022 roku. W efekcie zarówno rosyjska reprezentacja, jak i tamtejsze kluby nie mogą brać udziału w międzynarodowych rozgrywkach.
Rosja chciała obejść wykluczenie UEFA i rozważała przejście do azjatyckiego związku. Ostatnio głosowano nad tą sprawą, ale pomysł na razie został odrzucony. Wygląda zatem na to, iż przez najbliższy rok pozostają w dotychczasowej sytuacji.
Komitet Wykonawczy Rosyjskiej Federacji Piłkarskiej zdecydował się pozostać w UEFA.
Wszyscy członkowie na ostatnim zebraniu uznali przejście do azjatyckiej federacji za bezcelowe i głosowali jednomyślnie.
1/2 pic.twitter.com/wkue88Yrqe
— Bartłomiej Banasiewicz (@babanasiewicz) December 20, 2023
Tym samym tamtejsze środowisko piłkarskie nadal ma problem. Reprezentacja nadal nie może rozgrywkać meczów, a kluby nie uczestniczą w europejskich pucharach.
-
AktualnościWielki powrót do kadry! Znamy marcowe powołania
Michał Szewczyk / 14 marca 2025, 0:25
-
BundesligaOficjalnie: Fani Bayernu Monachium mogą odetchnąć z ulgą, Joshua Kimmich przedłuża kontrakt! (Wideo)
Victoria Gierula / 13 marca 2025, 16:42
-
AktualnościOficjalnie: Leszek Ojrzyński trenerem Zagłębia
Michał Szewczyk / 13 marca 2025, 15:59
-
La LigaHansi Flick za wszelką cenę chce zatrzymać pomocnika. Nowa umowa już niebawem?
Victoria Gierula / 13 marca 2025, 13:54
-
La LigaArsenal zmierzy się z FC Barceloną o gwiazdę Newcastle?
Victoria Gierula / 13 marca 2025, 13:05
-
Liga NarodówOficjalnie: Julian Nagelsmann wybrał 23. zawodników na ćwierćfinał Ligi Narodów
Victoria Gierula / 13 marca 2025, 12:46