Ronaldo ratuje Al-Nassr, szansa na tytuł wciąż żywa

Twitter: Al-Nassr

W 27. kolejce arabskiej ekstraklasy, Al-Nassr zmierzyło się z Al-Shabab. W meczu wystąpiło wiele zwrotów akcji, a Cristiano Ronaldo dał popis.

Al-Nassr przed meczem traciło 3 punkty do liderującego Al-Ittihad. Porażka oznaczała stratę szans na tytuł, ponieważ do końca zostały trzy kolejki. Rywalem ekipy prowadzonej przez Ronaldo było Al-Shabab, trzecia drużyna ligi. Barwy owego klubu zakładają na codzień min. Santi Mina, Ever Banega oraz reprezentant Polski – Grzegorz Krychowiak.

W pierwszej połowy drużyna w żółto-niebieskich koszulkach przegrywała już 2-0. Obie bramki dla Shabab zdobył Cristian Guanca, gwiazda drużyny. Pod koniec połowy odpowiedział Talisca, a na początku drugiej części spotkania Al-Nassr zdołało wyrównać, co dawałoby im matematyczne szanse na tytuł.

Po ponad godzinie gry do akcji wkroczył Cristiano Ronaldo. Prowadził piłkę, a następnie silnym uderzeniem zdobył bramkę dającą zwycięstwo Al-Nassr. Obecnie wciąż mają stratę trzech punktów do lidera, a do końca rozgrywek zostały dwie kolejki. Portugalczyk wciąż ma nadzieję na tytuł dla swojej drużyny.