Ronaldo odpadł z Azjatyckiej Ligi Mistrzów

Cristiano Ronaldo | Al-Nassr

Shutterstock/oday jamil moari

Al-Nassr z Cristiano Ronaldo w składzie na etapie ćwierćfinału pożegnało się z Azjatycką Ligą Mistrzów. Zespół z Arabii Saudyjskiej przegrał w serii rzutów karnych z emirackim Al-Ain. To oznacza, że Al-Nassr nie wystąpi w Klubowych Mistrzostwach Świata 2025.

W lidze arabskiej Al-Nassr ma już tylko matematyczne szanse na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Strata do liderującego Al-Hilal wynosi na tym etapie już dwanaście punktów. Do końca rozgrywek pozostało jedenaście kolejek. Szansą dla Ronaldo i Al-Nassr na kwalifikację do Klubowych Mistrzostw Świata były rozgrywki Azjatyckiej Ligi Mistrzów.

W ćwierćfinale na drodze Al-Nassr stanęło emirackie Al-Ain. W pierwszym spotkaniu to zespół z Emiratów był lepszy 1:0. W rewanżu po 90. minutach zespół Ronaldo prowadził 3:2. Potrzebna była więc dogrywka, w której najpierw w 103. minucie trafiło Al-Ain, a Cristiano Ronaldo dwie minuty przed końcem wykorzystał rzut karny i doprowadził do remisu w dwumeczu. W serii rzutów karnych Saudyjczycy spudłowali aż trzykrotnie. Do siatki rywali trafił tylko Ronaldo, co i tak nie pozwoliło na zwycięstwo. Dla całego klubu to podwójna porażka.

Ta porażka wyklucza Al-Nassr z udziału w powiększonych Klubowych Mistrzostwach Świata w 2025 roku. Odpadnięcie w ćwierćfinale wyklucza także możliwość zapewnienia sobie uczestnictwa poprzez ranking klubowy. Na ten moment pewne miejsca w następnym turnieju mają dwaj przedstawiciele Azji – Al-Hilal oraz Urawa Red Diamonds. Następną lokatę zgarnie Jeonbuk Hyundai lub Ulsan Hyundai FC z Korei Południowej.