Romain Faivre obserwowany przez Manchester United i PSG

letelegrame.fr

Manchester United oraz PSG bacznie obserwują utalentowanego pomocnika Stade Brest – Romaina Faivre’a.

Francuski serwis “Le10Sport” donosi, iż “Czerwone Diabły” przyglądają się 22-latkowi, ale nie są jedynym klubem, gdyż w kilku spotkaniach Ligue 1 widziani byli również skauci PSG.

Wychowanek FC Tours przykuł uwagę możniejszych znakomitym przygotowaniem fizycznym. Dotychczas w 19 meczach strzelił cztery gole i zanotował trzy asysty. Anglicy są pod wrażeniem chłopaka, który kosztował w lipcu Brest zaledwie 400 tysięcy euro, a już teraz wyceniany na kilka milionów.

Jednym z ciekawszych klubów do oglądania w obecnym sezonie Ligue 1 jest Brest. A w nim jedną z kluczowych ról odgrywa kupiony latem Romain Faivre. Przychodził jako totalny anonim z drugiej drużyny Monaco za jedyne 400 tys euro. Pół rundy wystarczyło, aby jego cena wzrosła 30-krotnie i ciężko się temu dziwić, bo piłkarz pokazał się z fantastycznej strony – mówi nam Michał Bojanowski, komentator “Canal+Sport”.

Brest gra bezkompromisowo a szkoleniowiec Dall’Oglio słynie z bardzo ofensywnej taktyki, w której świetnie odnajduje się Faivre. Choć często na papierze ustawiany jest na prawym skrzydle, tak w trakcie gry schodzi do środka i w tych rejonach operuje piłką. Niemal każda ofensywa akcja w którymś momencie przechodzi przez niego, co pokazuje ogromne zaufanie, jakim darzą go jego partnerzy – dodał ekspert od francuskiego futbolu.

Ole Gunnar Solskjaer nie boi się stawiać na młodzież, co pokazuje w ostatnich miesiącach. W lidze znajdują się za plecami Liverpoolu, a od początku listopada pozostają niepokonani w Premier League.

– Na ten moment może trochę brakuje liczb, ale tak jak zaznaczyłem wcześniej, często on inicjuje akcje ofensywne, a koledzy z przodu dzięki jego zagraniu zaliczają asysty. Trzeba jednak pamiętać, że za nim dopiero pół rundy i ruchy transferowe, jeśli takie w ogóle się pojawią, to bardziej latem – kończy Michał Bojanowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *