Roma wzywa urugwajskie posiłki na czas nieobecności Spinazzoli

Chiesa Di Totti

W obliczu bardzo długiej absencji Leonardo Spinazzoli i braku sensownych zmienników, Roma potrzebowała wzmocnienia. Tym ma być Matias Viña grający obecnie w Palmeiras.

Spinazzola rozbłysnął niczym najjaśniejsza z gwiazd na EURO 2020. Skończył je jednak z potworną kontuzją, która wykluczy go z gry na około pół roku. Roma pozostała zatem bez sensownego lewego obrońcy, bowiem Calafiori jest wciąż mocno nieopierzony, a w przydatność Santona nikt już raczej na poważnie nie wierzy. 

W tym kontekście mówiło się o kilku mocnych nazwiskach, ale na chwilę obecną wygląda na to, że łatanie dziury po reprezentancie Włoch nie będzie zbyt szumne. Jak bowiem donoszą urugwajskie media, Rzymianie są bliscy sprowadzenia urugwajskiego gracza Palmeiras – Matiasa Viñi.

Dziennikarz Sport 890, Gonzalo Ronchi, twierdzi, że obie strony dogadały się już co do szczegółów transferu. Kwestią czasem może być zatem zmiana barw klubowych piłkarza.

23-latek ma kosztować Romę 11 milionów euro plus 2.5 w potencjalnych bonusach. Niemałą część tej kwoty dostanie zgodnie z umowami jego poprzedni klub, Nacional de Montevideo. Otrzymają bowiem około 4,4 miliona co stanowi 40% kwoty odstępnego. 

Viña spędził ostatni mecz na ławce, co może sygnalizować, że rozmowy z klubem z Wiecznego Miasta rzeczywiście są zaawansowane. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.