Roma nie pozostawiła Lazio złudzeń

twitter.com/OfficialASRoma

Derby della Capitale dla AS Roma. Podopieczni Eusebio Di Francesco pokonali Lazio 3:1.

Początkowo wydawało się, że Roma będzie miała nieco większe problemy z rywalami. Jeszcze w pierwszej połowie z boiska musiał zejść Javier Pastore. Zastąpił go Lorenzo Pellegrini i to on rozpoczął strzelanie w 45. minucie.  W 67. minucie Ciro Immobile doprowadził do remisu, wykorzystując błąd Federico Fazio. Jednak taki wynik utrzymywał się tylko pięć minut. Na 2:1 strzelił były piłkarz Lazio, aktualnie zawodnik Romy – Aleksandar Kolarov. A tuż przed końcem meczu zrehabilitował się Fazio trafiając na 3:1.