Rocznica tragicznego wypadku poprzedziła tragedię w Leicester

Daily Star

Tragedia w Leicester nastąpiła kilka dni po rocznicy wypadku helikoptera, którym leciał wiceprezes Chelsea, Matthew Harding.

Wczorajszego wieczoru helikopter, którym leciał właściciel Leicester City, Vichaia Srivaddhanaprabh wraz z córką, dwoma pilotami oraz jeszcze jedną osobą rozbił się w pobliżu King Power Stadium. Wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie nie przeżyły wypadku.

Z kolei raptem kilka dni wcześniej, 22 października londyńska Chelsea upamiętniła 22. rocznicę wypadku helikoptera, w którym zginął m.in. Matthew Harding. Wiceprezes The Blues wracał wraz z przyjaciółmi z meczu Pucharu Ligi z Boltonem.

Będąc prawdziwym pasjonatem klubu, Harding dołączył do Chelsea w 1994 roku i umożliwił wydanie 20 milionów funtów na zbudowanie pierwszej nowej trybuny Stamford Bridge. Północna trybuna natychmiast po jego śmierci została nazwana na cześć wiceprezesa i nosi to miano do dziś. Niestety, Matthew Harding nie doczekał momentu, gdy klub kilka miesięcy po wypadku wzniósł do góry pierwsze ważne trofeum w tamtych latach, czyli Puchar FA w roku 1997 – napisał w oświadczeniu londyński klub.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.