Robert Lewandowski: Wiem, że gra z Leo Messim będzie łatwa

Christian Bertrand / Shutterstock.com

Pierwszy sezon Roberta Lewandowskiego w Barcelonie był jak marzenie. Do mistrzostwa Hiszpanii dorzuci jeszcze trofeum Pichichi – dla króla strzelców.

Na jeden mecz przed końcem ligi hiszpańskiej Lewy ma na swoim koncie 23 trafienia. Podczas niedawnego wywiadu dla “RTVE”, Lewandowski otworzył się na temat możliwego powrotu Leo Messiego latem. PSG potwierdziło zresztą rozstanie z Argentyńczykiem po dwóch latach.

– Musimy poczekać i zobaczyć, czy Messi przyjdzie do Barcy. Miejmy nadzieję, że przyjdzie. Może za kilka dni będziemy wiedzieć więcej – powiedział Polak. Wyjaśnił, dlaczego łatwo byłoby mu osiągnąć porozumienie na boisku z mistrzem świata z Kataru.

– Wiem, że gra z Messim będzie łatwa, ponieważ Leo może występować niemal na każdej pozycji w każdym momencie meczu. Byłoby wspaniale dla wszystkich piłkarzy, gdyby przyszedł – zaznacza. Mówi się, że Messi spieszy się z uporządkowaniem swojej przyszłości i dał Barcelonie termin dziesięciu dni na przedstawienie mu oficjalnej propozycji.

FC Barcelona jest optymistycznie nastawiona do otrzymania zielonego światła od La Liga do wtorku ws. planu rentowności. Z listy płac znikną już Sergio Busquets i Jordi Alba, co tylko pokazuje, że Katalończycy starają się pozyskać swojego wychowanka.

Zawsze trzeba myśleć poważnie, aby grać dla Barcelony. Dla nas wynik w Lidze Mistrzów w tym sezonie był dużym rozczarowaniem, ale to, co zrobiliśmy w La Liga, jest bardzo pozytywne. Wiedziałem, że zespół potrzebuje czasu, że nie da się od razu wszystkiego zmienić. Ale widzę, że przyszłość będzie dużo lepsza i cieszę się, że mogę być częścią tego procesu – podkreślił Lewandowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.