Robert Lewandowski: W wielu meczach nie dostaję zbyt wielu szans
Robert Lewandowski rozczarowuje swoją postawą w hiszpańskiej ekstraklasie. Napastnik zdobył jednego gola i zanotował jedną asystę w trzech kolejkach La Liga.
Katalończycy z dorobkiem siedmiu punktów zajmują czwartą lokatę. Polski snajper wyjaśnił, że nie otrzymał zbyt wielkiego wsparcia w ataku. - W wielu meczach nie dostaję zbyt wielu szans na zdobycie gola. Nie dostawałem zbyt wielu piłek, więc czasami musiałem stwarzać sobie okazje - ocenił Lewy.
35-latek powoli zbliża się do końca kariery, co oznacza, że pojawiają się wątpliwości do jego skuteczności w niedalekiej przyszłości. - Myślę, że dzięki swojemu doświadczeniu i znając swoje ciało, szukam najlepszego rozwiązania nie tylko dla siebie, ale także dla zespołu. Zdaję sobie sprawę, że czasami, gdy jestem pomiędzy dwoma środkowymi obrońcami, jest trudniej o okazje - podkreśla.
- Muszę utrzymać swój poziom i wrócić na właściwe tory. Z każdym meczem będzie coraz lepiej. Czasami nie gramy z wystarczającą liczbą atakujących zawodników. Jesteśmy Barceloną i oczekuje się od nas nie tylko zwycięstwa, ale także dobrej gry z przodu - dodaje.
Na koniec przyznał, że zespół nie rozpoczął pozytywnie nowej kampanii. - Każdy sezon jest inny, a ten jest bardzo długi. Mamy wiele meczów i myślę, że nie ważne jest, jak zaczynasz, ważne jak kończysz - zauważa Lewandowski. FC Barcelona ma przed sobą niedzielne starcie z Osasuną Pampeluna (godz. 21:00).
Co poczuł 🇵🇱 Robert Lewandowski po strzeleniu pierwszego gola w tym sezonie? ⚽️🤔
Cała rozmowa @sobis_es z kapitanem reprezentacji Polski w dzisiejszym magazynie Eleven Gol Live! 😍 Początek o 23:00 w Eleven Sports 1! 🔥 #lazabawa🇪🇸 pic.twitter.com/WW8ZTbZzbC
— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) August 27, 2023
-

AktualnościMundial 2026: Kanada – Maroko (4 lipca, Houston) – historyczna szansa KanadyNowacki / 4 lipca 2026, 11:54
-


AktualnościScaloni: „Byłoby szaleństwo, gdybyśmy odpadli z Republiką Zielonego Przylądka” – Argentyna 3:2 po dogrywce i awans do 1/8 MŚNowacki / 4 lipca 2026, 11:24
-


AktualnościMŚ 2026: 13. samobój w turnieju – Mohamed Hany strzelił samobója, Egipt awansuje po rzutach karnychNowacki / 4 lipca 2026, 11:01
-


AktualnościKolumbia - Ghana oceny zawodników po spotkaniu (04.07.2026)Nowacki / 4 lipca 2026, 6:33
-

AktualnościKolumbia - Ghana szczegółowe statystyki. Dane drużyn i piłkarzy (04.07.2026)Nowacki / 4 lipca 2026, 6:16
-

AktualnościOceny piłkarzy po meczu Argentyna - Wyspy Zielonego Przylądka (04.07.2026)Nowacki / 4 lipca 2026, 2:57




































