Robert Lewandowski o wyborze selekcjonera. Wolałby Polaka

Robert Lewandowski

Zdjęcie: Scanpix/Viaplay

Robert Lewandowski odebrał wczoraj nagrodę dla sportowca roku 2021 w plebiscycie Przeglądu Sportowego. W wywiadzie udzielonym po odebraniu nagrody kapitan reprezentacji Polski zabrał głos w sprawie wyboru nowego selekcjonera.

Robert Lewandowski zabrał głos w sprawie wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Najnowsze doniesienia mówią o tym, że zainteresowanie naszą kadrą przejawia Fabio Cannavaro. Prezes PZPN, Cezary Kulesza, miał się już spotkać z Włochem. Kapitan reprezentacji Polski ma jednak inne preferencje, jeśli o dobór selekcjonera chodzi.

– W tym momencie, zważywszy na to, że mamy 2-3 treningi przed pierwszym meczem, przede wszystkim to musi być osoba, która zna reprezentację. Chyba Polak byłby osobą, która by szybciej do nas dotarła. Zawsze jak jest trener zagraniczny, to trzeba trochę czasu, żeby zrozumieć język, nie jakim mówi, ale język ciała, język piłkarski.

Lewandowski skomentował także możliwość zatrudnienia Adama Nawałki. Nie było słychać w tych wypowiedziach nadmiernego optymizmu.

– Przeżyliśmy wiele fantastycznych momentów i tego się nie zapomina. My doceniamy cały ten czas, który spędziliśmy z trenerem Nawałką, te dobre momenty, chociaż oczywiście skończyło się tymi słabszymi. Ale sport jest po to, żeby wyciągać wnioski, uczyć się na błędach. Nie ma idealnego sukcesu. Jest parę też innych kandydatur, to jest ból głowy prezesa Kuleszy, ale ma spokój i to jest najważniejsze przy podejmowaniu takiej decyzji .

Swoją wypowiedź Lewandowski skwitował życzeniami zwycięstw dla naszej drużyny narodowej.

Cytaty za meczyki.pl


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.