Robert Lewandowski: Moja historia w Bayernie Monachium dobiegła końca

Lewandowski

fifa.com


Robert Lewandowski wraz z selekcjonerem stawili się na konferencji prasowej przed spotkaniami Ligi Narodów. Kapitan naszej reprezentacji jasno wypowiedział się na temat transferu i dalszej współpracy z Bayernem Monachium.

– Na dziś pewne jest jedno. Moja historia z Bayernem Monachium dobiegła końca. Po tym wszystkim co wydarzyło się w ostatnich miesiącach nie wyobrażam sobie dalszej dobrej współpracy. Zdaję sobie sprawę, że transfer będzie najlepszym rozwiązaniem dla obu stron. Wierzę, że Bayern nie zatrzyma mnie tylko dlatego, że może – jasno zadeklarował nasz kapitan.

Wypowiedź jest banalnie prosta, jeśli chodzi o jej symbolikę. Robert Lewandowski czuje się urażony przez Bayern i nie chce już dalej wiązać z nim swojej przyszłości. Kapitan reprezentacji będzie starał się ze wszystkich sił opuścić Monachium już latem obecnego roku. Najprawdopodobniejszym kierunkiem przenosin nadal pozostaje FC Barcelona.

– Nie było zbyt wiele czasu po sezonie, ale musimy się zaadoptować do tych warunków. Chcemy odnieść zwycięstwo z Walią i pojechać na mecze z Belgią i Holandią z myślą, że chcemy zdobyć kolejne punkty – mówił Lewandowski o reprezentacji.

– Walia nie przegrała meczu od roku, to pokazuje na jakim są poziomie. Oglądałem ich na ostatnich turniejach, prezentowali się bardzo dobrze. Będzie to dla nas wyzwanie – powiedział o pierwszym naszym przeciwniku w Lidze Narodów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.