Riqui Puig: Chcę osiągnąć sukces na Camp Nou

Puig

internewscast.com

Riqui Puig po wygranym meczu reprezentacji Hiszpanii U-21 z Wyspami Owczymi udzielił wywiadu dla mediów.

Pomocnik udzielił odpowiedzi na kilka pytań, w tym wyjaśnił  swoją decyzje o  nieudaniu się na wypożyczenie i pozostaniu w Barcelonie, w której musi walczyć o miejsce w składzie.


Miejsce w reprezentacji młodzieżowej:

Kiedy trenera daje mi miejsce w pierwszym składzie, staram dawać z siebie jak najwięcej. To dobre miejsce do pokazania swoich umiejętności i cieszenia się grą. Tutaj atmosfera jest inna niż w Barcelonie, koledzy są w moim wieku.


Powołanie na mistrzostwa Europy:

Poziom jest bardzo wysoki, a kandydatów wielu. Aktualnie w klubie nie dostaję minut, przez co będzie trudno pojechać na mistrzostwa Europy. Jestem jednak dobrej myśli i z pewnością dostanę w końcu minut w Barcy i znajdę się wśród powołanych na EURO.


Sytuacja w klubie:

Jestem optymistą, gdybym nim nie był, nie zostałbym w klubie. Chcę osiągnąć sukces na Camp Nou, znaleźć swoje miejsce, nie widzę innej drogi. Myślę, że w końcu będę mógł grać. Do tego jestem szczęśliwy w tym mieście i mam tutaj rodzinę.


Rozmowa z Koemanem:

Nie była trudna. Nigdy nie powiedział mi, że muszę zacząć od zera. Wierzy we mnie i myślę, że da mi szansę, bym udowodnił swój potencjał i pokazał, że mogę grać w tak wielkim klubie. Czasem w mediach pojawiają się nieprawdziwe rzeczy. Koeman już wypowiedział się na mój temat. Powiedział, że na mnie liczy i dostanę minuty.

źródło: FCBarca.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.