Ricardo Sa Pinto: Mamy tutaj znakomite warunki

Ricardo Sa Pinto / fot. MIkołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jestem szczęśliwy. Wiadomo, że zwycięstwa pozwoliłyby podchodzić wszystkim do tego w bardziej entuzjastyczny sposób, wiem jednak, że one przyjdą. Zachowanie piłkarzy, a także sztabu, zarządu i wszystkich ludzi w klubie wobec mnie jest fantastyczne. Mamy tutaj znakomite warunki, bardzo mnie to cieszy. – uważa trener Legii Warszawa, Ricardo Sa Pinto.

MIkołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Oczywiście, nie wiem jeszcze o klubie wszystkiego, co powinienem oraz czego bym chciał. Dołączyłem do Legii w momencie trudnym dla każdego zawodnika. Uważam, że każdy z nich może dawać z siebie jeszcze więcej, obecnie nad tym właśnie pracujemy. Ponadto kilku ważnych dla drużyny piłkarzy jest obecnie kontuzjowanych. Nie mamy więc teraz wszystkich możliwych opcji do dyspozycji i dlatego ten początek jest tak trudny. Ze względu na te okoliczności nie mogę jeszcze ocenić jednoznacznie pierwszych tygodni pracy w Legii. Pełny obraz drużyny będę mógł zobaczyć dopiero za dwa lub trzy miesiące. Wtedy będę mógł stwierdzić, na co stać zawodników i co my, jako sztab, musimy zrobić, aby pomóc im jeszcze bardziej. – powiedział Portugalczyk w rozmowie dla Legia.com.

Jestem osobą, która wiele wymaga od siebie samego i pracuje bardzo ciężko, dlatego zawsze jestem przygotowany na trudne początki. Muszę być jednak szczery – po tym, co drużyna osiągnęła w poprzednim sezonie, pomimo trudności zdobywając mistrzostwo oraz Puchar Polski nie myślałem, że sytuacja wokół niej będzie tak trudna. Teraz jednak jestem nastawiony bardzo pozytywnie. To jest już przeszłość, zaczynamy nowy cykl. Każdy z nas jest stuprocentowo zaangażowany, pracujemy bardzo ciężko. Zawsze należy patrzeć tylko i wyłącznie przed siebie. – dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi