Reprezentant Polski w przyszłości wyląduje w Premier League?

fenerbahce.org

Sebastian Szymański doskonale odnalazł się w barwach Fenerbahçe. Znany turecki dziennikarz, Rıdvan Dilmen, przewiduje dla Polaka wielki transfer do angielskiej Premier League. Po niedawnym spotkaniu stwierdził: “Nie sposób go tutaj zatrzymać”.

Przenosiny Sebastiana Szymańskiego do Fenerbahçe w letnim okienku transferowym mogły wywołać pewne zdziwienie. Po udanym pobycie w Feyenoordzie Rotterdam, gdzie zdobył mistrzostwo Holandii, spodziewano się, że skrzydłowy dołączy do jednej z pięciu najlepszych lig piłkarskich w Europie.

Ostatecznie wylądował w Turcji i od początku pokazuje pełnie swoich umiejętności.

Doskonałe zawody w wykonaniu Sebastiana Szymańskiego w czwartkowym meczu przeciwko Istanbul BB z pewnością zaimponowały tureckim kibicom. Nie tylko efektywnie wspierał drużynę w ataku, ale także wykazywał się ambitną pracą w obronie. Obrazek Szymańskiego, goniącego napastnika rywali z pełną prędkością, a następnie skutecznie odbierającego mu piłkę w swoim polu karnym, z pewnością pozostanie w pamięci fanów na długo.

Występ Sebastiana Szymańskiego w ostatnim meczu zyskał uznanie nawet w oczach tureckich ekspertów. Rıdvan Dilmen, znany komentator nie krył podziwu dla gry polskiego zawodnika. Jego zdaniem, nieuniknionym krokiem dla Szymańskiego jest transfer do Premier League.

– Mówię, żeby Szymański grał jak najwięcej. Szymański ma dopiero 24 lata i na pewno pójdzie do Premier League, do wielkiej drużyny. I tak nie można go zatrzymać w Turcji. Ma siedem goli i cztery asysty w 13 meczach. Musisz zapisać w jego kontrakcie co najmniej 40 milionów euro. Mam nadzieję, że będzie grał w Fenerbahçe przez długi czas, ale nie sądzę, że tak się stanie – przekonywał Dilmen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.