

Rennes wygrywa na wyjeździe, Grosicki w pierwszym składzie
W pierwszym meczu 13.kolejki Ligue 1 beniaminek z Angers przegrał u siebie z drużyną Kamila Grosickiego 0:2. Polak grał do 86 minuty i sprokurował rzut karny.
Był to dopiero trzeci występ reprezentanta Polski od pierwszej minuty. Poprzednie spotkania, w których trener Stade Rennes, Philippe Montanier desygnował "Grosika" do gry w pierwszej "11" miały miejsce ponad miesiąc temu (Touoluse FC 29 sierpnia, ESTAC Troyes 26 września).
Ku uciesze kibiców gości już w 4.minucie Abdoulaye Doucoure wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Pedro Henrique pokonując bezradnie interweniującego Ludovica Butelle strzałem głową.
Kolejna bramka dla drużyny Rennes padła w drugiej połowie. W 61.minucie Gelson Fernandes płaskim, mocnym strzałem z 17.metrów ustanowił wynik końcowy na 0:2.
Kamil Grosicki grał do 86 minuty, zastąpił go Ousmane Dembele. Chwilę przed zejściem Polak sfaulował w polu karnym Vincenta Manceau. Na szczęście słaby strzał Thomasa Mangani bez problemów obronił Benoit Costil.
Dzięki temu zwycięstwu Stade Rennes awansuję na 6. miejsce mając 20 pkt. Angers mimo drugiej porażki z rzędu zajmuje wysokie 4. miejsce z dorobkiem 22 punktów.
-
AktualnościPedro Neto w kręgu zainteresowań Barcelony - uniwersalny skrzydłowy ChelseaDamian Nowacki / 13 marca 2026, 17:43
-


AktualnościSemenyo i Guardiola nagrodzeni w Premier League za luty. Solanke z bramką miesiąca za "skorpiona"Damian Nowacki / 13 marca 2026, 16:55
-


AktualnościBorussia Dortmund rozstaje się z Niklasem Süle i Salihem Özcanem - kontrakty nie będą przedłużaneDamian Nowacki / 13 marca 2026, 16:22
-


AktualnościIbrahima Konaté skłonny podpisać nową umowę z Liverpoolem - rozmowy przebiegają konstruktywnieDamian Nowacki / 12 marca 2026, 16:51
-

AktualnościSantiago Bernabéu niemal pewnym gospodarzem Finalissimy: Hiszpania zmierzy się z Argentyną 27 marcaDamian Nowacki / 12 marca 2026, 16:02
-

AktualnościValverde hat‑trick i radość w Madrycie: Zidane, Mbappé, Bellingham i kontuzjowany Rodrigo reagują na zwycięstwo 3:0 z Manchesterem CityDamian Nowacki / 12 marca 2026, 15:21

































