Rennes wygrywa na wyjeździe, Grosicki w pierwszym składzie

UEFA.com

W pierwszym meczu 13.kolejki Ligue 1 beniaminek z Angers przegrał u siebie z drużyną Kamila Grosickiego 0:2. Polak grał do 86 minuty i sprokurował rzut karny.

Był to dopiero trzeci występ reprezentanta Polski od pierwszej minuty. Poprzednie spotkania, w których trener Stade Rennes, Philippe Montanier desygnował “Grosika” do gry w pierwszej “11” miały miejsce ponad miesiąc temu (Touoluse FC 29 sierpnia, ESTAC Troyes 26 września).

Ku uciesze kibiców gości już w  4.minucie Abdoulaye Doucoure wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Pedro Henrique  pokonując bezradnie interweniującego Ludovica Butelle strzałem głową.

Kolejna bramka dla drużyny Rennes padła w drugiej połowie. W 61.minucie Gelson Fernandes płaskim, mocnym strzałem z 17.metrów ustanowił wynik końcowy na 0:2.

Kamil Grosicki grał do 86 minuty, zastąpił go Ousmane Dembele. Chwilę przed zejściem Polak sfaulował w polu karnym Vincenta Manceau. Na szczęście słaby strzał Thomasa Mangani bez problemów obronił Benoit Costil.

Dzięki temu zwycięstwu Stade Rennes awansuję na 6. miejsce mając 20 pkt. Angers mimo drugiej porażki z rzędu zajmuje wysokie 4. miejsce z dorobkiem 22 punktów.