Rennes wygrywa, Grosicki bohaterem

flckr.com

Stade Rennes pokonało 3:2 Olympique Marsylia. Bohaterem został zdobywca bramki i asysty, Kamil Grosicki.

Pod koniec pierwszej połowy Giovanni Sio wykorzystał koszmarne zagranie głową Hubocana, przejął piłkę kilkadziesiąt metrów od bramki i fantastycznym lobem otworzył wynik spotkania. Słowacki obrońca zbyt krótko zagrał głową do Pelego, co przeczytał Francuz.

Chwilę później Andre zaliczył spóźnione wejście w nogi Floriana Thauvina, a arbiter wskazał na wapno. Do piłki podszedł Bafetimbi Gomis i pewnym strzałem wyrównał stan meczu.

Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie znów doskonałą sytuację miał Sio, jednak strzelił w słupek. Jednak w 50 minucie to gracze z Marsylii wyszli na prowadzenie za sprawą Gomisa. Francuz wyszedł w sytuacji dwa na jeden, razem z Clintonem N’Jie. Kameruńczyk świetnie podał koledze między nogami rywala, a były gracz Swansea takich sytuacji nie marnuje.

Wydawało się, że wszystko jest na jak najlepszej drodze dla OM. 25 minut przed końcem podopieczni Franka Passiego musieli jednak radzić sobie w dziesięciu, gdy drugą żółtą kartkę obejrzał Zinedine Manach.

Pięć minut przed końcem gospodarze stanęli przed niebywałą szansą, gdy arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł wprowadzony 20 minut wcześniej Kamil Grosicki i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce, doprowadzając do remisu.

Chwilę później polski skrzydłowy popisał się ładnym dośrodkowaniem, a Adrien Hunou strzałem głową dał swojej ekipie zwycięstwo.

Stade Rennes – Olympique Marsylia 3:2 (1:1)

Bramki: 42′ Giovanni Sio, 86′ Kamil Grosicki, 89′ Adrien Hunou – 44′, 50′ Bafetimbi Gomis.

Rennes: Costil – Danze, Mexer, Baal, Bensebaini – Andre, Fernandes (82′ Erasmus), Henrique (62′ Grosicki), Ntep (73′ Hunou), Gourcuff – Sio.

Marsylia: Pele – Sakai (9′ Zambo), Hubocan, Rekik, Bedimo – Thauvin (62′ Sarr), Vainqueur, Machach, N’Jie (75′ Maxime), Cabella – Gomis.