W ostatnim meczu 15 kolejki Bundesligi Nurnberga na własnym boisku zremisowała 1-1 z Bayerem Leverkusen. Dla gospodarzy strzelił Margreitter, dla gości z kolei Havertz.

Piłkarze obu drużyn mieli trudne warunki do gry. Murawa była bardzo nasiąknięta wodą. Powodowało to, że w wielu przypadkach piłka stawała w miejscu.

W 30 minucie prowadzenie w meczu objął zespół z Leverkusen. Piłka dośrodkowana w pole karne przez Vollanda trafiła pod nogi dobrze ustawionego Havertza, a ten z dużym spokojem wykorzystał sytuację. Kilka minut po przerwie Nurnberga doprowadziła do wyrównania za sprawą Margreittera. Gospodarze postanowili rozegrać krótko rzut rożny, graczom Bayeru udało się piłkę jeszcze wybić, ale ta trafiła prosto pod nogi Austriaka, a ten nie dał szans bramkarzowi.

Po dzisiejszym meczu obie drużyny awansowały w tabeli. Gospodarze awansowali o jedną pozycję, wyprzedzając Stuttgart. Bayer Leverkusen dzięki remisowi zajmuje obecnie 11 miejsce.

Po 13 kolejkach liderem w dalszym ciągu pozostaje Borussia Dortmund. Na drugim miejscu znajduje się Borussia Moenchengladbach, która traci do swojej imienniczki z Dortmundu 7 punktów.

Nurnberg – Bayer Leverkusen 1-1 (0-1)

Margreiiter 56’ – Havertz 30’

Nurnberg:  Bredlow – Goden, Margreitter, Muhl, Leibold – Vura, Behrens, Petrak (46’ Erras), Kerk (77’ Palacios – Martinez) – Ishak, Kubo (58’ Zrelak)

Bayer Leverkusen: Hradecky –L. Bender, Dragović, S.Bender (46’ Wendell), Jedvaj – Kohr (79’ Alario), Aranguiz,Bellarabi, Havertz, Brandt (66’Bailey) – Volland

Sędzia: Bibiana Steinhaus