Remis w hicie, niesamowity powrót Wisły

W rozegranym dziś spotkaniu ekstraklasy Legia Warszawa podzieliła się punktami z Wisłą Kraków. Niestety mecz odbył się bez udziału publiczności.

Od mocnego ciosu zaczęła Legia, która w 2. minucie objęła prowadzanie. Michał Żyro podał futbolówkę do Miroslawa Radovicia, a ten ładnym strzałem pokonał Michała Miśkiewicza. Po raz kolejny w wyjściowym składzie w barwach Wojskowych wyszedł Ondrej Duda i to właśnie on podwyższył wynik na 2:0. Przed tygodniem był ostro krytykowany, ale dziś jednak wykorzystał swoja okazję. W tym momencie wydawało się, że trzy punkty pozostaną w Warszawie. W drugiej połowie gola kontaktowego wbił Wild-Donald Guerrier, lecz największa robotę wykonał Semir Stilić, który wyłożył piłkę Haitańczykowi. Wisła coraz śmielej zaczęła atakować i kwestią czasu było doprowadzanie do wyrównania. W 83′ minucie rzut wolny z 30. metra wykonywał Stilić i przepięknym uderzeniem pod poprzeczką pokonał golkipera Legii.

Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:2 (2:0)
Radović 2′, Duda 37′ – Guerrier 68′, Stilić 83′

Legia: Kuciak – Brzyski, Rzeźniczak, Dossa Júnior, Broź – Jodłowiec, Ojamaa (Augusto), Vrdoljak, Żyro – Radović, Duda (Dwaliszwili)

Wisła: Miśkiewicz – Bunoza, Głowacki (C), Nalepa, Burliga – Dudka, Sarki (Szewczyk), Garguła (Guerrier), Stjepanović, Štilić (Burdenski) – Paweł Brożek.