Remis w hicie kolejki Ligue1. Monaco – Lyon 1:1

lazurowyprzewodnik.pl

Na inaugurację 10. kolejki Ligie 1, mieliśmy okazję oglądać szlagier, bowiem AS Monaco podejmowało na własnym stadionie Lyon. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Fani francuskiej ligi mieli duże apetyty przed spotkaniem Wicemistrza z trzecią drużyną ubiegłego sezonu. Niestety pierwsza połowa nie porywała, podobnie jak początek sezony w wykonaniu obydwu klubów. Ciekawych sytuacji było jak na lekarstwo, a na pierwszą bramkę kibice musieli czekać, aż do 39 minuty. Na listę strzelców wpisał się Pasalić, który zdobył swojego pierwszego gola w Ligue 1. Tak pierwsza połowa zakończyła się jedno bramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Druga połowa była znacznie ciekawsza. Gospodarze mieli przewagę na boisku, mimo prób nie potrafili jednak zdobyć bramki. Wynik wyglądał by inaczej, gdy by nie błąd sędziego, który w 56 minucie nie dopatrzył się przewinienia na Fabinho. W 65 minucie faul już nie umknął uwadze arbitra, czego efektem była czerwona kartka dla Wallaca, po której Monaco grało w dziesięciu. Przewaga ułatwiła gościom doprowadzenie do wyrównania. W 84 minucie bramkę dla Lyonu zdobył Rafael. Mecz zakończył się remisem 1:1.

AS Monaco – Olympique Lyon 1:1
1:0 Pasalić 39′
1:1 Rafael 84′