Remis w Gliwicach, Legia zdobywa Poznań

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Można powiedzieć, że niedzielne mecze Lotto Ekstraklasy ułożyły się wedle scenariusza korzystnego dla Legii Warszawa. Warszawski zespół na wyjeździe zdołał zdobyć trzy punkty w konfrontacji z Lechem Poznań. Z kolei Piast Gliwice zremisował z Lechią Gdańsk.

Dla Lechii Gdańsk mecz z Piastem Gliwice był o przełamanie złej passy na wyjazdach. Podopieczni Piotra Nowaka nie potrafili wygrać na terenie rywala od sześciu kolejnych meczów. Piast jednak nie miał zamiaru w jakikolwiek sposób ułatwić zadania rywalom. Już w dziesiątej minucie bramka padła po rozegraniu rzutu wolnego. Dośrodkowywał Gerard Badia, a piłkę w bramce umieścił Aleksander Sedlar. Lechia jednak odpowiedziała zaledwie dwie minuty później. I to także z rzutu wolnego. Asystował Rafał Wolski, a gola strzelił Mario Maloca. Wynik 1:1 dla Lechii oznacza stratę dystansu do liderującej Jagiellonii Białystok.

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 1:1 (1:1)
1:0 – Aleksandar Sedlar 10′
1:1 – Mario Maloca 12′

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła – Aleksandar Sedlar, Uros Korun, Marcin Pietrowski (58′ Maciej Jankowski), Marcin Flis (46′ Sasa Zivec) – Radosław Murawski, Michał Masłowski – Bartosz Szeliga, Gerard Badia, Patrik Mraz – Michal Papadopulos (43′ Łukasz Sekulski).

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak – Paweł Stolarski, Rafał Janicki, Mario Maloca, Jakub Wawrzyniak (61′ Joao Nunes) – Ariel Borysiuk, Milos Krasić – Flavio Paixao, Rafał Wolski, Lukas Haraslin (67′ Simeon Sławczew) – Marco Paixao (81′ Grzegorz Kuświk).

Żółte kartki: Sedlar, Mraz (Piast) oraz Borysiuk, Maloca (Lechia).

Mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa zapowiadał się hitowo w każdym calu. Zgodnie z zapowiedziami nie zabrakło emocji na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Bramki padły jednak dopiero w końcówce meczu. Najpierw w 82. minucie wynik otworzył Tomasz Kędziora, po dośrodkowaniu Darko Jevticia z rzutu wolnego. Potem jednak ostatnie minuty należały do Legii. Po rozegraniu autu futbolówka trafiła do Maćka Dąbrowskiego, który zaskoczył Matusa Putnocky’ego. Decydujący cios zadał jednak były piłkarz Lecha – Kasper Hamalainen. Fin dosłownie w ostatnich sekundach wykorzystał zagranie Adama Hlouska, który znakomicie urwał się Abdulowi Tettehowi. Legia traci punkt do Jagiellonii i walka o mistrzostwo Polski zapowiada się do końca niesamowicie.

Lech Poznań – Legia Warszawa 1:2 (0:0)
1:0 – Tomasz Kędziora 82′
1:1 – Maciej Dąbrowski 88′
1:2 – Kasper Hamalainen 90+4′

Lech Poznań: Matus Putnocky – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Lasse Nielsen, Wołodymyr Kostewycz, Maciej Gajos, Łukasz Trałka, Darko Jevtić (86′ Abdul Aziz Tetteh), Radosław Majewski, Szymon Pawłowski (66′ Maciej Makuszewski), Dawid Kownacki (73′ Marcin Robak).

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz – Artur Jędrzejczyk, Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan, Adam Hlousek, Thibault Moulin, Michał Kopczyński (85′ Kasper Hamalainen), Guilherme (58′ Dominik Nagy), Vadis Odjidja-Ofoe, Miroslav Radović, Michał Kucharczyk (77′ Tomasz Jodłowiec).

Żółte kartki: Łukasz Trałka (Lech Poznań) oraz Guilherme, Michał Pazdan, Michał Kopczyński, Vadis Odjidja-Ofoe (Legia Warszawa).