Remis w derbach Pomorza

Pogonią Szczecin zremisowała z Lechią Gdańsk 1:1 w ostatnim niedzielnym spotkaniu 7 kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Autorem pierwszej bramki został Piotr Grzelczak (pierwszy gol w sezonie) w 26 minucie spotkania, który wykorzystał podanie Piotra Wiśniewskiego. W 58 minucie “Wiśnia” nie wykorzystał rzutu karnego (Janukowicz obronił). Wyrównującą bramkę zdobył Akahoshi w doliczonym czasie gry.

We wcześniejszym meczu Jagiellonia Białystok rozgromiła Ruch Chorzów aż 6:0. W tabeli z 15 punktami pierwsze miejsce zajmuje Legia. Dwa oczka mniej mają Wisła z Lechią. Czwarty ze stratą trzech punktów do lidera jest Górnik, który ma do rozegrania mecz więcej. Tabele zamyka Korona Kielce.

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk 1:1 (0:1)