Remis w derbach północnego Londynu!

W ostatnim dzisiejszym spotkaniu 6 kolejki Premier League na Emirates Stadium w derbach północnego Londynu Arsenal Londyn zremisował z Tottenhamem Hotspur 1:1. Gole w tym meczu zdobyli Nacer Chadli i Alex Oxlade-Chamberlain.

W pierwszej połowie Arsenal był stroną przeważającą jednak nie potrafił tego udowodnić zdobyciem gola. Goście z White Hart Lane zaczęli dochodzić do głosu w okolicach 30~35 minuty spotkania jednak swoje akcje przeprowadzali głównie z kontrataków. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Trener “Kanonierów” Arsene Wenger w pierwszej połowie musiał dokonać 2 zmian. Urazów doznali Mikel Arteta i Aaron Ramsey. W ich miejsce pojawili się Mathieu Flamini i Santi Cazorla. Wydawało się, że również Jack Wilshere będzie musiał opuścić boisko w pierwszej połowie, jednak zszedł dopiero w 63 minucie ustępując miejsca Sanchezowi. Druga połowa spotkania również rozpoczęła się od zdecydowanych ataków “The Gunners” i wydawało się że gol dla gospodarzy jest tylko kwestią czasu, jednak w 56 minucie po stracie po stracie piłki przez Flaminiego, Erik Lamela zagrał futbolówkę w pole karne do Nacera Chadliego, który pewnym strzałem w lewy dolny róg bramki pokonał bezradnego Wojciecha Szczęsnego – 1:0 dla Tottenhamu. Arsenal zacięcie dążył do remisu i udało im się w 74 minucie. Po strzale Cazorli, piłka odbiła się od obrońcy Spurs i trafiła pod nogi Welbecka który w nią nie trafił a następnie Chamberlain znalazł się w odpowiednim miejscu i wbił wyrównującego gola dla Arsenalu – 1:1. Mimo ogromnych starań “Kanonierów” strzelenia drugiego gola, mecz zakończył się podziałem punktów.

Arsenal – Tottenham Hotspur (1:1) – 27.09.2014 (18:30)
56′ N.Chadli (0:1)
74′ A.Oxlade-Chamberlain (1:1)