Premier League: Remis w derbach Liverpoolu

W derbach Liverpoolu padł remis 1-1. The Reds do 76. minuty prowadzili po trafieniu Mohameda Salaha. Z rzutu karnego wyrównał Wayne Rooney.

W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele. Widz, który mało co wie na temat obu ekip, zapewne nie domyśliłby się, iż są do wielkie derby Liverpoolu. Goście rzadko wychodzili z własnej połowy, ponieważ skupiali się głównie na defensywie.

Powstrzymywanie ataków The Reds udawało się do 42 minut. Właśnie wtedy Mohamed Salah po otrzymaniu dobrego podania od Joe Gomeza najpierw na skraju faulu przepchnął jednego z defensorów Evertonu, a następnie ominął źle ustawionego Idrissa Gueye. Całą akcję zakończył kapitalnym uderzeniem w okienko bramki strzeżonej przez Jordana Pickforda.

Szansa do wyjścia na dwubramkowe prowadzenie podopieczni Kloppa mieli kilka minut później. Sadio Mane mógł podać do jednego z trzech partnerów stojących naprzeciw pustej bramki. Senegalczyk zdecydował się na uderzenie, które wylądowało na bocznej siatce.

Cztery minuty po rozpoczęciu się drugiej odsłony Salah ponownie mógł trafić do siatki. Dostał idealne dośrodkowanie od Jamesa Milnera, lecz główkował minimalnie obok lewego słupka.

W 76. minucie Calvert-Lewin wywalczył jedenastkę dla The Toffies. Wydawało się jednak, iż sędzia nie powinien wskazać na “wapno”, gdyż młody Anglik został jedynie lekko dotknięty w plecy przez Dejana Lovrena. Rzut karny został pewnie wykorzystany przez Wayne’a Rooney’a, który uderzył w sam środek bramki Mignoleta.

Legenda United kilka minut później opuściła murawę na rzecz Jagielki. Było to częścią defensywnego planu na ostatni kwadrans meczu. Wytyczne postawione przez Sama Allardyce’a przyniosły skutki i Liverpool nie zdążył ponownie wyjść na prowadzenie.