Remis w Berlinie na start drugiej kolejki

Remisem 1:1 skończył się mecz Hertha Berlin – Werder Brema na start drugiej kolejki Bundesligi.

Spotkanie nie porywało, a obydwie bramki kibice zobaczyli w pierwszej połowie. Pierwszy cios szybko zadali gospodarze. Po małym zamieszaniu do piłki dopadł Valentin Stocker, który z trzynastu metrów mocnym uderzeniem nie dał szans Wiedwaldowi. Odpowiedź przyszła dwadzieścia minut później. Ulisses Garcia z lewego skrzydła dośrodkował do Anthony’ego Ujaha, który wykorzystał niezdecydowanie obrońców i na raty z bliska pokonał Krafta. W drugiej połowie obydwie drużyny szukały decydującej bramki, ale jak się okazało nie potrafiły zaskoczyć rywali.

21 sierpnia 2015, 20:30 – Berlin (Olympiastadion)
Hertha BSC 1892 (Berlin) 1-1 SV Werder Bremen 1899
Valentin Stocker 6 – Anthony Ujah 26

Hertha: Kraft – Pekarík, Langkamp, Lustenberger, Plattenhardt – Haraguchi, Darida, Skjelbred, Hegeler (75, Weiser), Stocker (89. Books) – Kalou (82. Baumjohann).

Werder: Wiedwald – Gebre Selassie, Lukimya, Vestergaard, Garcia – Fritz, Bargfrede, Eggestein (63. Bartels), Junuzović (90. Gálvez) – Jóhannsson (80. Öztunalı), Ujah.

żółta kartka: Fritz (Werder).

sędziował: Sascha Stegemann.