Remis Twente w lidze holenderskiej

Jeden z kandydatów do tytułu mistrzowskiego Twente Enschede w meczu z SC Cambuur w ostatniej chwili uciekł spod topora strzelając gola na 1:1 w końcówce spotkania. Bramkę na wagę remisu zdobył Younnes Mokhtar.

Kibice i piłkarze Twente pewnie nie spodziewali się, że już w pierwszym meczu swoich zmagań w nowym sezonie, będą mieli takie problemy. Po pierwszych minutach nic na to nie wskazywało. Twente dominowało, a Luc Castaignos był bardzo blisko zdobycia bramki. Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobyli jednak gospodarze. W trzynastej minucie Albert Rusnak popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego wprost w okienko bramki.

Po zmianie stron lepiej radzili sobie goście, którzy regularnie zagrażali polu karnemu Cambuur. Gola wyrównującego udało im się jednak strzelić dopiero w 88. minucie. Na strzał z dystansu zdecydował Youness Mokhtar, który umieścił piłkę pod poprzeczką.

SC Cambuur – Twente Enschede 1:1 (1:0)
Gol 1:0 Rusnak 14′
Gol 1:1 Mokhtar 88′