Remis na inaugurację 18. kolejki Ekstraklasy

Piotr de Bever (Piłkarski Świat)

W pierwszym spotkaniu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Lubin przy niskiej frekwencji zremisowało z Piastem Gliwice 2:2. Sędzia pokazał aż dziewięć żółtych kartek. Gol 18-latka.

Wynik meczu w trzydziestej piątej minucie otworzył Jakub Czerwiński. Dla 27-letniego obrońcy Piasta to drugie ligowe trafienie. Cztery minuty później było już 1:1 po strzale 18-letniego Łukasz Poręby, dla którego było to premierowy gol.  Siedem minut po zmianie stron na prowadzenie wyszli gospodarze. Bramkę na 2:1 strzelił Damjan Bohar. Dla Słoweńca to trzeci gol w rozgrywkach. Wynik spotkania w siedemdziesiątej pierwszej minucie ustalił Piotr Parzyszek, który pojawił się na boisku trzynaście minut wcześniej. Dla 25-letniego napastnika, który całą swoją dotychczasową karierę spędził za granicą to druga bramka w lidze.

W następnej serii spotkań klub z Dolnego Śląska zagra w Białymstoku z Jagiellonią, a podopieczni Waldemara Fornalika zagrają w Warszawie z Legią.

7 grudnia 2018, godz. 18:00 Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 2:2 (1:1)
Łukasz Poręba 39′, Damjan Bohar 52′ – Jakub Czerwiński 35′, Piotr Parzyszek 71′
żółte kartki: Matuszczyk, Guldan – Hateley, Papadopulos, Konczkowski, Dziczek, Jodłowiec, Kirkeskov, Valencia.

Zagłębie: Dominik Hładun – Bartosz Kopacz, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Daniel Dziwniel, Bartłomiej Pawłowski (83′ Jakub Mares), 8. Łukasz Poręba (78′ Dawid Pakulski), Adam Matuszczyk, Bartosz Slisz, Damjan Bohar (90′ Łukasz Moneta), Patryk Tuszyński.

Piast: Frantisek Plach – Martin Konczkowski,Jakub Czerwiński, Aleksandar Sedlar, Mikkel Kirkeskov, Joel Valencia, Tom Hateley (83′ Patryk Sokołowski), Patryk Dziczek (56′ Aleksander Jagiełło), Tomasz Jodłowiec, Jorge Felix, Michal Papadopulos (58′ Piotr Parzyszek).

sędziował Daniel Stefański z Bydgoszczy.
widzów: 2148.