Remis na inaugaracje Ligue 1

W pierwszym spotkaniu nowego sezonu 2014/15 francuskiej Ligue 1 Reims zremisowało na własnym stadionie z obecnym mistrzem Francji – PSG 2:2.

Pierwszą bramkę tego sezonu zdobył już w 7 minucie meczu Zlatan Ibrahimović i było 1:0. W 19 minucie mogło być już 2:0 dla paryżan ale Ibrahimović nie wykorzystał rzutu karnego. Niewykorzystana jedenastka zemściła się bardzo szybko, bo już zaledwie 3 minuty później wyrównał Oniangue. Ta bramka mocno zmotywowała gospodarzy. W 35 minucie za sprawą Devaux wyszli na prowadzenie 2:1. Taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie PSG walczyło nie zwykle zacięcie, żeby wyrównać. W końcu udało się w 62 minucie, drugiego już gola w tym meczu zdobył Zlatan Ibrahimović. Mecz ostatecznie zakończył się remisem 2:2. Obydwa zespoły podzieliły się punktami.

Reims – PSG (2:2) – 08.08.2014 (20:30)
7′ Z.Ibrahimović (0:1)
22′ P.Oniangue (1:1)
35′ A.Devaux (2:1)
62′ Z.Ibrahimović (2:2)