Remis na dzień doby

FC Koln w spotkaniu inaugurującym 7. kolejkę niemieckiej Bundesligi na własnym obiekcie zremisowało 1:1 z Ingolstadt.

Zawodnicy obu drużyn już od samego początku nie pozwalali się nudzić kibicom, czego efektem była bramka dla gospodarzy, którą strzelił Modeste. Francuski napastnik w 10, minucie kapitalnie zamknął dośrodkowanie Risse z lewego skrzydła. Na odpowiedź przyjezdnych czekaliśmy jedenaście minut, kiedy to bierną postawę bloku defensywnego przeciwnika wykorzystał Matip. Obrońca z Kamerunu najprzytomniej zachował się w 16-ce Koln po wybiciu rzutu rożnego przez Grossa. Wynik remisowy utrzymał się do końca I odsłony.

Po przerwie więcej pracy miał Christian Dingert, który pięciokrotnie wyciągał z kieszonki żółtą kartkę. Do ciekawszych momentów tej części można uznać niebezpieczny strzał Osako w lewy słupek bramki. Arbiter postanowił dać szansę bohaterom dzisiejszych zawodów, doliczając do czasu gry trzy minuty, ale rezultat nie uległ zmianie.

Gospodarze przesunęli się na 5. miejsce w tabeli niemieckiej ekstraklasy. Z kolei podopieczni Hasenhuttla awansowali na szóstą pozycję.

FC Koln 1:1 Ignolstadt

RheinEnergieStadion, Koln, 25.09.2015. 20:30

Strzelcy:

1:0 Modeste (10′)

1:1 Matip (21′)

Żółte kartki: Heintz (62′), Matip (64′), Levels (76′), Hubner (80′), Lehmann (86′)

Arbiter: Christian Dingert

Skład gospodarzy: HornRisse – Sørensen, Heintz, Hector – Zoller, Gerhardt, Lehmann, Bittencourt (78′ Svento) – Modeste, Ōsako

Skład gości: Özcan – Levels, Matip, Hübner, Suttner – Groß, Roger, Morales – Lex (61′ Hartmann), Hinterseer (78′ Pekhart), Leckie (90+1′ da Costa)