Remis Bayernu Monachium w cieniu rekordu Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski

FILE PHOTO: Soccer Football - Bundesliga - Bayern Munich v VfB Stuttgart - Allianz Arena, Munich, Germany - March 20, 2021 Bayern Munich's Robert Lewandowski celebrates scoring their fourth goal and completing his hat-trick Pool via REUTERS/Matthias Balk DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video./File Photo

Bayern Monachium zremisował dziś z Freiburgiem 2:2. Swoją 40. bramkę w obecnym sezonie Bundesligi zdobył Robert Lewandowski, czym wyrównał rekord Gerda Müllera.

Bayern Monachium już od początku meczu chciał zdobyć gola i ustawić sobie wynik oraz przeciwnika. Jednak nie było to wcale proste zadanie, bo Freiburg dzielnie stawiał czoła faworyzowanemu przeciwnikowi. Gospodarze grali bardzo skutecznie i starali się jak najbardziej przeszkadzać rywalowi. Ich starania legły w gruzach w 25. minucie, gdy Thomas Müller został sfaulowany w polu karnym. Oznaczało to oczywiście rzut karny, a jeśli rzut karny, to i Roberta Lewandowskiego. Polak wiedział, że wykorzystanie sytuacji będzie oznaczało wyrównanie wielkiego rekordu Gerda Müllera. Napastnik podszedł do piłki i tradycyjnie wykorzystał jedenastkę. Lewandowski nie krył szczęścia ze strzelenia 40. goli w sezonie. Jego koledzy uczcili to wielkie osiągnięcie symbolicznym szpalerem dla swojego napastnika.

Sielanka Bayernu Monachium nie trwała długo, bo tylko około 180. sekund. Po rzucie rożnym dla Fraiburga piłkę do siatki skierował Manuel Gulde. Niemiec wykorzystał zamieszanie w polu karnym i dał remis swojej drużynie. Gol gospodarzy był ostatnim znaczącym akcentem pierwszej połowy.

Oceniając obiektywnie, to druga część spotkania była o wiele ciekawsza. Pomimo tego, że już w 53. minucie gola zdobył Sane, Freiburg nie poddawał się. Podopieczni Streicha stworzyli sobie kilka dogodnych okazji i długimi momentami wydawało się, że są zwyczajnie lepsi od gości. Swoją dobrą postawę udowodnili golem w 81. minucie. Jego autorem był Christian Gunter. Bayern zobaczył, że trzeba się wysilić, aby zwyciężyć w dzisiejszym meczu. Świetne okazje na wyprowadzenie monachijczyków na prowadzenie miał Robert Lewandowski. Polakowi jednak nie udało się zdobyć gola, którym także definitywnie pobiłby rekord Gerda Müllera.