zaenews.india.com

Piłkarze Realu Madryt pokonali w pierwszym meczu ćwierćfinałowym na Allianz Arenie Bayern Monachium 2-1. Bohaterem gości został Cristiano Ronaldo, strzelec dwóch bramek dla zespołu gości.

W drużynie gospodarzy zabrakło podstawowych zawodników, czyli Roberta Lewandowskiego oraz Mattsa Hummelsa. Pierwszy pauzował ze względu na kontuzję barku, zaś drugi z powodu urazu kostki. Od początku to Bawarczycy starali się narzucić swój styl gry. Dużo zamieszania robili Arjen Robben oraz Thomas Muller. Ale to Real Madryt stworzył sobie pierwszą bardzo groźną okazję. W 18. miuncie dośrodkowanie od swojego kolegi z zespołu na bramkę starał się zamienić Karim Benzema, lecz futbolówka po jego uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce. W 25. minucie prowadzenie objął Bayern. Rzut rożny wykonywał Thiago Alcantara, a w polu karnym idealnie odnalazł się Arturo Vidal. Chilijczyk mocnym strzałem głową nie dał szans Keylorowi Navasowi. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy gospodarze mieli wyborną szansę na podwyższenie prowadzenia. Sędzia bramkowy podpowiedział głównemu, iż Nacho zagrał ręką piłkę we własnym polu karnym. Sędzia Nicola Rizzoli wskazał na ,,wapno”, lecz jak pokazały powtórki była to błędna decyzja. Do ,,11″ podszedł strzelec pierwszego gola, Arturo Vidal, lecz piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Druga odsłona meczu idealnie rozpoczęła się dla gości. Mocne dośrodkowanie w 47. minucie meczu na gola zamienił Cristiano Ronaldo. Była to trzecia bramka Portugalczyka w dziewiątym meczu tej edycji Ligi Mistrzów. Ważne wydarzenie miało miejsce w 61. minucie. Drugi żółty kartonik objerzał Javi Martinez i prawie pół godziny musiał radzić sobie Bayern w ,,10″.  Real atakował, naciskał i dopiął swego w 77. minucie. Do siatki Manuela Neuera ponownie trafił Cristiano Ronaldo. Tym razem Portugalczykowi asystował Marco Asensio. W doliczonym czasie piłkę w siatce umieścił Sergio Ramos, lecz bramkostrzelny obrońca Realu znajdował się w momencie oddawania strzału na pozycji spalonej.

Real jest w komfortowej sytuacji przed meczem rewanżowym, lecz musi pamiętać o tym, że na spotkanie na Santiago Bernabeu prawdopodobnie gotowy będzie Robert Lewandowski.

Bayern Monachium – Real Madryt 1:2 (1:0)

1:0  Vidal 25′

1:1 C.Ronaldo 47′

1:2 C.Ronaldo 77′