Real skromnie wygrywa. Wyniki 5. kolejki spotkań

Twitter

Real Madryt pokonał Espanyol 1:0 (0:0) w meczu 5. kolejki La Liga. Faworyt ostatecznie nie zgubił punktów, choć Thibaut Courtoisa przed utratą czystego konta uratowała poprzeczka.

To nie był łatwy mecz dla Królewskich, którzy mimo 70% posiadania piłki w pierwszej połowie nie potrafili stworzyć sobie wielu sytuacji bramkowych. Blisko zdobycia bramki w 5. minucie był Isco. Gol padł w dość szczęśliwych okolicznościach. Luka Modrić prawdopodobnie chciał uderzać, ale piłka ostatecznie dotarła pod nogi Marco Asensio, który uderzył nie do obrony w kierunku lewego słupka. Tym samym pogrążył klub, do którego był wypożyczony w sezonie 2015/16.

W drugiej odsłonie Real Madryt miał jeszcze bardziej zdecydowaną przewagę. Częściej (bo do przerwy zaledwie raz) uderzał celnie na bramkę Diego Lopesa i był bliski podwyższenia prowadzenia. Sergio Ramos w 73. minucie oddał groźny strzał głową, ale bramkarz Espanyolu – a zarazem były piłkarz Realu – spisał się doskonale. Kilka minut wcześniej Borja oddał strzał z pola karnego, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Wymęczone zwycięstwo pozwoliło Królewskim na zajęcie pierwszego miejsca, co najmniej do jutrzejszego meczu Barcelony z Gironą.