W sobotnim finale Ligi Mistrzów Real pokonał po rzutach karnych Atletico (5-3). To jedenasty tryumf  Królewskich w Lidze Mistrzów.

Królewscy już 15 minucie objęli prowadzenie za sprawą Sergio Ramosa. Po wrzutce w pole karne Atletico z wolnego Bale przedłużył piłkę, a Sergio Ramos wepchnął ją z najbliższej odległości między nogami Oblaka. Przy tej bramce nie obyło się bez kontrowersji ponieważ w momencie główki Bale Ramos znajdował się na pozycji spalonej czego nie wychwycili sędziowie. W pierwszej połowie nie oglądaliśmy już więcej bramek jednak były ogromne emocje. Real prowadził 1:0, czuł się dość pewnie, Atletico starało się odgryźć jednak na razie nic z tego nie wynikało.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia. W 47. minucie w polu karnym Pepe faulował Torresa, jednak jedenastki na gola nie potrafił zamienić Griezmann. W 79. minucie było 1-1 Torres podał do Juanfrana, ten w polu karnym rywali zagrał wzdłuż bramki, a Carrasco wpakował piłkę do siatki rywali mocnym strzałem. Po 90 minutach mieliśmy wynik remisowy więc tak jak dwa lata temu tak i tym razem potrzebna była dogrywka. W niej oba zespoły mocno zmęczone ale wciąż głodne sukcesu. Żaden z nich nie miała zamiaru odpuścić. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i potrzebowaliśmy rzutów karnych. W serii jedenastek pomylił się jedynie Juanfran, a strzelający tuż po nim Ronaldo przypieczętował zwycięstwo Królewskich