Real nie daje rady Barcelonie w hicie

Real Madryt miał idealną okazję do rehabilitacji po ostatnim spadku formy. El Clasico, przeciwnikiem Duma Katalonii, Ronaldo chce strzelać, wygrana oznacza pozycję lidera, wydawałoby się idealne warunki dla ekipy z Madrytu żeby zamknąć usta krytykom jednak coś poszło nie tak i w hicie 28. kolejki drużyna Luisa Enrique pokonuje Real 2-1 i odskakuje odwiecznemu rywalowi na 4 oczka.

Real miał dwa dobre powody żeby wygrać dzisiejszy mecz po pierwsze wróciłby na fotel lidera po drugie przerwałby złą passę. Ale to Duma Katalonii odważnie ruszyła do przodu a bramkę tuż na początku meczu mógł zdobyć Suarez po podaniu Iniesty. W odpowiedzi CR7 trafił w poprzeczkę po wrzutce w pole karne Benzemy. Barca pierwszy cios zadała w 19 minucie Messi dośrodkowuje z rzutu wolnego wprost do Mathieu a ten zachowując zimną krew strzelił głową na dalszy słupek i zrobiło się 1-0. Drugą bramkę mógł strzelić Neymar ale uderzył wprost w Casillasa. W 31 minucie portugalski skrzydłowy z ekipy z Madrytu dopiął swego i wyrównał stan rywalizacji na 1-1. Piłka szła od Modricia przez Benzemę do Ronaldo. Claudio Bravo musiał skapitulować po tej kombinacji. Tuż po przerwie mogło być 2 dla ekipy ze stolicy Benzema z Cristiano wymieniali piłkę ostatecznie strzelał francuski napastnik ale Bravo nie dał satysfakcji zawodnikowi Realu i obronił strzał w długi róg. Luis Suarez udowodnił, w 67 minucie, że nie trafił do Katalonii przez przypadek. Po podaniu Alvesa Urugwajczyk idealnie przyjął piłkę i ustalił wynik na 2-1. Ekipa z Katalonii mogła strzelić bramkę nr 3 ale Neymar po indywidualnej akcji posłał piłkę obok bramki Casillasa. Karim Benzema mógł zostać bohaterem w Hiszpanii ale po jego strzale futbolówka odbiła się od Mascherano tak, że Bravo sięgnął ją i wybił na rzut rożny. Końcówka mogła obfitować w gole ale Duma Katalonii marnowała wszystkie możliwe okazje. Zwycięstwo nad stołecznym Realem dało Barcelonie cztery punkty przewagi nad największym rywalem.

FC Barcelona: Claudio Bravo – Dani Alves, Gerard Pique, Jeremy Mathieu, Jordi Alba – Javier Mascherano, Andres Iniesta (Xavi Hernandez 80.), Ivan Rakitić (76. Sergio Busquets) – Neymar (Rafinha 85.), Luis Suarez, Lionel Messi

Real Madryt: Iker Casillas – Marcelo, Pepe (Raphael Varane 73.), Sergio Ramos, Dani Carvajal – Toni Kroos, Luka Modrić (Lucas Silva 88.), Isco (Jese Rodriguez 80.) – Gareth Bale, Cristiano Ronaldo, Karim Benzema