Real Madryt przygląda się 20-letniemu obrońcy. Transfer mogą utrudnić przepisy Unii Europejskiej
Real Madryt stoi w obliczu kryzysu defensywnego zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej. Jeśli chodzi o najbliższą przyszłość, zespół ma tylko jednego dostępnego stopera na pierwszy mecz nowego roku po zawieszeniu Nacho Fernandeza.
Po tym jak David Alaba dołączył do Edera Militao z zerwanym ACL, Królewscy pilnie potrzebują nowego nazwiska w obronie, a AS przedstawia zaskakującą opcję, którą rozważa klub.
Perła w Brazylii
Jak ujawnił hiszpański dziennik, Real Madryt postrzega młodego obrońcę Zenitu Sankt Petersburg, Roberta Renana, jako obiecującą kandydaturę do pozyskania podczas zimowego okienka transferowego.
Mający zaledwie 20 lat zawodnik jest jednym z kilku graczy o brazylijskich korzeniach, których monitoruje Juni Calafat. Jego profil przemawia do włodarzy Realu Madryt z trzech powodów.
Po pierwsze, jego wiek jest ważnym czynnikiem, ponieważ w wieku 20 lat wciąż może się rozwijać. Dodatkowo jest wysoki oraz lewonożny.
Innym kluczowym powodem zainteresowania Renanem przez Real Madryt jest cena. Jego wartość rynkowa jest obecnie niska, co umożliwia tanią operację.
Zenit byłby skłonny wysłać zawodnika na wypożyczenie z opcją wykupu po zakończeniu sezonu, co dałoby Los Blancos czas na przetestowanie zawodnika i podjęcie bardziej klarownej decyzji.
Główna przeszkoda
Podczas gdy młody zawodnik spełnia większość wymagań Realu Madryt, jest jedna zasadnicza przeszkoda, z którą Królewscy musiałby sobie poradzić.
Zenit St Petersburg, obecny pracodawca zawodnika, jest własnością Gazpromu, który jest spółką kontrolowaną przez rosyjskie państwo.
W świetle sytuacji wojennej w Rosji, Unia Europejska i Stany Zjednoczone Ameryki nakazują, by żadne transakcje przekraczające wartość 100 000 euro nie były przeprowadzane z instytucjami powiązanymi z Władimirem Putinem.
🗞️ AS’s Cover | Madrid are looking for a young defender on loan with an option to buy and Zenit player Renan fits the profile. pic.twitter.com/KrZMVtmLsi
— Real Madrid Info ³⁶ (@RMadridInfo) December 23, 2023
-

AktualnościNeymar z lekkim urazem łydki, ma dołączyć do reprezentacji Brazylii w przyszłym tygodniuNowacki / 21 maja 2026, 13:18
-


AktualnościUnai Emery po raz piąty triumfuje w Lidze Europy – Aston Villa rozgromiła Freiburg 3:0Nowacki / 21 maja 2026, 12:43
-


AktualnościLuis Enrique chwali Arsenal przed finałem Ligi Mistrzów. Dembélé i Hakimi gotowi na meczNowacki / 21 maja 2026, 12:24
-


AktualnościXabi Alonso wyznaczył pięciu piłkarzy Chelsea jako „nie na sprzedaż”Nowacki / 21 maja 2026, 12:01
-

AktualnościArsenal mistrzem Premier League po 22 latach – Manchester City zremisował 1:1 z BournemouthNowacki / 20 maja 2026, 14:34
-

AktualnościFabio Pizacane otrzymał Złotą uzdę 2026 po uratowaniu Cagliari w Serie ANowacki / 20 maja 2026, 14:13































