RB Salzburg ma nowego napastnika. Ostatnio grał na Ukrainie

Salzburg

https://twitter.com/RedBullSalzburg/status/1468691203461992457/photo/2


Władze RB Salzburg sfinalizowały pierwszy letni transfer. Szeregi 15-krtonego mistrza Austrii zasilił utalentowany napastnik Fernando. 

RB Salzburg pewnym krokiem zmierza po kolejne mistrzostwo Austrii. Władze klubu myślą już o budowie kadry na przyszłym sezon, w którym przyjdzie im rywalizować na trzech frontach. Pierwszym letnim transferem popularnych “Byków” został Fernando.

Brazylijski napastnik trafił do Salzburga z Szachtara Donieck za nieco ponad 6 milionów euro. Z nowym klubem związał się długoterminową umową, obowiązującą do końca czerwca 2027 roku.

Ostatnie kilka miesięcy nie było dla mnie łatwe, więc tym bardziej cieszę się, że mogę tu zostać. W rozmowach z dyrektorem sportowym i trenerem czułem, że naprawdę chcą mnie tutaj – przyznał piłkarz.

23-letni napastnik do nowego zespołu oficjalnie dołączy pierwszego lipca, ale w związku z wojną na Ukrainie, otrzymał pozwolenie na pozostanie w Austrii i rozpoczęcie treningów z resztą drużyny.

Fernando przeniósł się do Europy w 2018 roku i dołączył do Szachtara Donieck. Do tej pory w ekipie “Górali” rozegrał 69 meczów, w których strzelił 12 bramek i zaliczył 6 asyst. Rundę jesienną sezonu 2019/2020 spędził na wypożyczeniu w Sportingu Lizbona. Portugalii jednak nie zawojował i wrócił na Ukrainę, gdzie grał do dnia rozpoczęcia rosyjskiej inwazji.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.