RB Lipsk ze zmianą trenera? Wiele na to wskazuje
RB Lipsk kolejny raz zawiodło swoich fanów. Popularne "Byki" w piątek przegrały 1-2 z Unionem Berlin. Po meczu wokół obecnego szkoleniowca zespołu z Lipska zaczęło robić się gorąco.
Jesse March, bo o nim mowa został szkoleniowca RB Lipsk przed rozpoczęciem tego sezonu. Zastąpił on Juliana Nagelsmanna, który przeniósł się do Monachium. Amerykanin jest dobrze znany ludziom z Red Bulla, ponieważ był wcześniej odpowiedzialny za wyniki zespołów ze stajni tego koncernu. Zarówno w Red Bull Nowy Jork, jak i Red Bull Salzburg osiągał dobre wyniki. Spowodowało to, że jego kandydatura na trenera zespołu z Lipska była najbardziej logiczna.
Niestety dla niego, ale też dla fanów RB Lipsk, zespół w rozgrywkach niemieckiej Bundesligi na razie zawodzi. Dopiero 8 miejsce i duża strata do liderującego Bayernu czy drugiej Borussi Dortmund nie pomaga w pracy i ocenia amerykańskiego szkoleniowca. Bardzo mocnych słów po piątkowej porażce użył Oliver Mintzlaff. W rozmowie z platformą DAZN, przedstawiciel "Byków" powiedział:
To był straszny występ, naprawdę kiepski. Nie tego się spodziewaliśmy. Przyjechaliśmy tutaj, aby naprawić kilka rzeczy, które się wydarzyły. Zanotowaliśmy jednak katastrofalny występ i dlatego jestem rozczarowany. Nic dzisiaj nie funkcjonowało. Przez pierwsze dziesięć minut byliśmy strasznie słabi i nie weszliśmy do gry. Traciliśmy praktycznie co drugą piłkę i mieliśmy niewiele okazji pod bramką rywali.
Opis meczu nie był jedyną mocną wypowiedzią cytowanego działacza:
To była cholernie okropna gra. Na razie weźmiemy głęboki oddech, prześpimy się w nocy, a potem pomyślimy o wszystkim z szkoleniowcem.
Takie słowa mogą zwiastować, że jeszcze przed końcem roku w RB Lipsk może dojść do zmiany szkoleniowca. Na usprawiedliwienie Jesse'ego Marscha jest to, że zespół niemal od początku sezonu boryka się z dużymi problemami z kontuzjami kluczowych graczy.
Cristiano Ronaldo z urazem. Może opuścić najbliższy mecz
-

AktualnościBorussia Dortmund potwierdza transfer 17-letniego lewego obrońcy Kauã Pratesa z CruzeiroDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 17:26
-


AktualnościLosowanie 5. rundy Pucharu Anglii: Newcastle gospodarzem meczu z Manchester City, Arsenal poleci do MansfieldDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 17:07
-


AktualnościGavi wznowił treningi z pierwszym zespołem Barcelony po operacji kolanaDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 16:23
-


AktualnościLuis Enrique: PSG potraktuje poważnie mecz z Metz, Dembélé ma problemy zdrowotneDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 15:37
-

AktualnościGuardiola nie martwi się możliwym zbliżeniem Arsenalu — skupienie na meczu z Newcastle przed kluczowym weekendemDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 15:19
-

AktualnościLuis Enrique chwali PSG po meczu w Monako: „Widziałem 11 liderów” — Paris Saint‑Germain wygrało 3:2 na Louis IIDamian Nowacki / 18 lutego 2026, 16:19
































