La Liga: Trzy punkty i ciężka przeprawa Sevilli w starciu z Villarrealem

Lucas Ocampos

sevillafc.es

W pierwszym sobotnim spotkaniu 16. kolejki La Ligi Santader Sevilla na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan podejmowała Villarreal. Rywalizacja tych dwóch ekip zakończyła się skromnym zwycięstwem gospodarzy 1:0. Na listę strzelców wpisał się tylko Lucas Ocampos.

Starcie pod tytułem “Super Europa League” – tak hiszpańskie media określały pojedynek Julena Lopetegui’ego z Unai’em Emerym. W poprzednich dwóch latach to właśnie te ekipy zgarniały trofeum Ligi Europy, a dziś musiały udowodnić swoją wyższość na drugim. Faworytem bez wątpienia była Sevilla i to właśnie ona zgarnęła w tym meczu wszystko. Los Nervionenses rozpoczęli pewnie, z bardzo dużym spokojem i opanowaniem. Kontrolowali przebieg gry, a także szukali swoich okazji na gola. W 16. minucie gry doskonałą piłkę w pole karne posłał Marcos Acuna, którą potem wykorzystał Lucas Ocampos. Argentyńczyk grający na skrzydle oddał strzał głową, futbolówka jeszcze odbiła się od murawy i wpadła do siatki obok interweniującego Rulli’ego. Villarreal miał kłopoty, brakowało zdecydowania w ich poczynaniach, między innymi Moi Gomez, ale też wielu piłkarzy pierwszą połowę przeszli niezauważeni.

W drugiej połowie na placu gry pojawił się Gerard Moreno, który diametralnie odmienił grę Żółtej Łodzi Podwodnej. Już w przeciągu pierwszych pięciu minut goście zrobili dużo więcej niż przed przerwą. Doskonałą sytuację na wyrównanie miał wcześniej wspomniany Moreno, jednak w dość prostej sytuacji skiksował, a na domiar złego zderzył się ze słupkiem. Villarreal zepchnął Sevillę do defensywy, kreowali sobie akcje ofensywne z każdą kolejną minutą. Wiedzieli, że czas im ucieka, a wynik mieli niekorzystny. Pomimo ich wysiłków gospodarze zachowali czyste konto i uplasowali się na drugiej pozycji w tabeli.