RB Lipsk wykupi Benjamina Henrichsa

RB Lipsk poinformował o wykupieniu Benjamina Henrichsa z AS Monaco.

24-latek w obecnym sezonie wystąpił łącznie w 15 spotkaniach, w trakcie których zanotował jedną asystę. W rozegraniu większej liczby spotkań bez wątpienia przeszkodziła mu kontuzja, której nabawił się w trakcie sezonu.

Niemiec swoją przygodę z piłką rozpoczynał w Bayerze Leverkusen. W drużynie aptekarzy płynnie przechodził przez kolejne szczeble juniorskie, aż dotarł do pierwszego zespołu. Zadebiutował w nim 20 września 2015 roku w spotkaniu przeciwko Borussii Dortmund. Jednak dopiero od kolejnego sezonu na stałe zadomowił się w pierwszej jedenastce. W 2018 roku zdecydował się na zmianę otoczenia i przeszedł do zespołu AS Monaco. W drużynie z księstwa był pewnym zawodnikiem i dobrze radził sobie na boisku. Jednak po dwóch latach zatęsknił za krajem i zdecydował się na powrót do Niemiec, a dokładnie do zespołu RD Lipsk. Niemiec jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem, w obecnym sezonie występował zarówno na pozycji bocznego obrońcy, jak i zdarzało mu się zagrać w środku pola.

Henrichs jest też reprezentantem Niemiec, jak do tej pory w drużynie narodowej wystąpił pięciokrotnie. W tym czasie zdołał wywalczyć z drużyną Puchar Konfederacji w 2017 roku.

Kwota wykupu Niemca nie została oficjalnie potwierdzona, ale powinna oscylować w okolicach 15 milionów euro.

RB Lipsk w tym sezonie zajmuje drugie miejsce w lidze, ze stratą pięciu punktów do liderującego Bayernu.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *